AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, "Yeni Türkiye vizyonunda büyük ve güçlü Türkiye'yi oluşturabilmemiz için inşallah yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi Derbent ilçesinde saha ziyaretleri yaptı.  Seçim sonrası Derbent’te esnaflarla bir araya geldiklerini kaydeden Özer, “Burada önceki çalışmalarımızda da oldukça olumlu bir hava almıştık. Bu iradenin de ortaya çıktığını görüyoruz. Cumhur İttifakı olarak Derbent'ten 70.48 oy aldık. Şimdi ayın 28'inde tekrar bir seçim var. Derbentli kardeşlerimizden, esnaflarımızdan bu seçimde de gereğini yapmalarını, yüksek katılımla sandığa gitmelerini istiyoruz. Onlar da gereğini yapacaklarını söylüyorlar” dedi.

'GENÇLER ÜLKEMİZİN GELECEĞİ'

Gençlerin ülkenin geleceği olduğundan bahseden Özer, “Şu anda milletvekillikleriyle ilgili tablo netleşti. Meclis aritmetiği belli oldu. Gençlerimizden de Türkiye'nin geleceği için oylarını istikrardan yana kullanmalarını rica ediyorum. Bu uyum 21 yıldır ülkemize hemen her alanda pek çok kazanımlar getirdi. Bu kazanımlarımıza devam edebilmemiz için yeni Türkiye vizyonunda büyük ve güçlü Türkiye'yi oluşturabilmemiz için inşallah yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz” diye konuştu.

'Dışa bağımlı alanları yerlileştirecek ve millileştireceğiz' 'Dışa bağımlı alanları yerlileştirecek ve millileştireceğiz'

‘YÜKSEK KATILIM BEKLİYORUZ’

14 Mayıs'taki seçimlere katılımın yoğun olduğunu, 28 Mayıs'taki seçimlerde daha da yüksek bir katılım beklediklerini dile getiren Mustafa Hakan Özer, sözlerini şöyle tamamladı: “Sandığa gitmeyen seçmenlerimiz vardı ama 14 Mayıs seçimleri, Türkiye'nin geçmiş seçimleriyle hatta dünyanın gelişmiş ülkelerinin seçimleriyle orantılandığında ciddi bir katılımla gerçekleşti. Biz bu katılımı 28 Mayıs seçimlerinde daha da yukarıya taşıdığımıza ve daha iyi bir neticeyle inşallah Cumhurbaşkanımızı seçeceğimize inanıyoruz. Milletimizin 28 Mayıs'ta iradesini tekrar ortaya koymasını ve hep birlikte güçlü Türkiye'yi oluşturabilmemiz için önümüzdeki dönemin kapısını açmamızı arzu ediyorum.”