AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, "Milli irade deyince, sandık deyince akıllara AK Parti gelir, Recep Tayyip Erdoğan gelir. Şimdi yeniden Cumhurbaşkanımıza sahip çıkma zamanı. O yüzden bütün hemşerilerimizi sandıklara davet ediyorum” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi Selçuklu'da saha ziyaretlerinde bulundu. Konyalıların kararını verdiğini dile getiren Özboyacı, "Şefikcan bölgesinde esnaf ziyareti yaptık. Zaten Konyalıların bakışı, görüşü, duruşu, ortada ve artık kararlar netleşmiş durumda. İnşallah Pazar günü Türkiye'nin önündeki en önemli seçimlerden birinin son aşamasını gerçekleştireceğiz. İkinci turda Cumhurbaşkanımızın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi için gayret gösteriyoruz” dedi.

'REHAVETE KAPILMAMAK LAZIM'

Birinci turdaki oy farkından dolayı seçmenlerin rehavete kapılmadan ikinci tur için sandığa gitmeleri gerektiğini vurgulayan Özboyacı, "Pazar günü yeni bir seçim var. Oylar sıfırdan sayılacak. O yüzden herkesin sandığa gidip iradesini göstermesi çok ama çok önemli. Asla rehavete kapılmamamız lazım. Cumhurbaşkanımız çok güzel ifade ediyor. Bizim rakibimiz Kemal Kılıçdaroğlu veya CHP değil, bizim rakibimiz rehavet. Sakın rehavete kapılmayalım. 21 yıldır Cumhurbaşkanımızı, AK Parti'yi destekleyen milletimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

'MİLLİ İRADE TECELLİ ETSİN'

Selman Özboyacı, "Milli irade deyince, sandık deyince akıllara AK Parti gelir, Recep Tayyip Erdoğan gelir. Şimdi yeniden Cumhurbaşkanımıza sahip çıkma zamanı. O yüzden bütün hemşerilerimizi Pazar günü sandıklara davet ediyorum. Hep beraber gidelim, oyumuzu kullanalım. Milli irade tecelli etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

'SEÇİM SÜRECİ GÜZEL GEÇİYOR'

Sahada bulundukları süre boyunca seçim sürecinin oldukça verimli geçtiğini belirten Selman Özboyacı, "Samimi ve objektif olmak gerekirse gerçekten beni çok sevindiren ve mutlu eden bir seçim süreci yürütüyoruz. 5 sene boyunca öyle ya da böyle bir gayret sarf etmişiz, emek harcamışız. Bunun da genç kardeşlerimizin bir dükkana girdiğimizde ‘Selman ağabey hoş geldin’ demesinden anlıyoruz. Kafelere girdiğimizde ‘ağabey seni zaten biliyoruz’ demesinden anlıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yemin etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yemin etti

'GENÇLERİN TEMSİLCİSİ OLMAK KOLAY DEĞİL'

Türkiye'de ciddi bir genç nüfus olduğunun altını çizen Selman Özboyacı, "Tabi ki ulaşmamız gereken daha çok gencimiz var. Gençlerin temsilcisi olmak öyle kolay bir şey değil. Çünkü Türkiye'de çok ciddi bir genç nüfus var. Hep söylüyorum, Türkiye'nin genç nüfusu, eğer doğru eğitebilirsek ülkemizin en büyük gücü ve potansiyeli. Bizler de bu yüzden gençlerimizin daha iyi temsil edilebilmesi için görev aldık. Vatandaşlarımız da bizleri seçti. Şükran borçluyuz. İnşallah gençlerin haklarını verebilecek şekilde çalışırız. Rabbim bizleri genç arkadaşlarımıza mahcup etmesin” diye konuştu.

'YARININ TÜRKİYE'Sİ DAHA GÜÇLÜ OLSUN'

Selman Özboyacı, sözlerini şöyle tamamladı: “Cumhurbaşkanımız mitinglerde defalarca samimi şekilde söyledi. ‘Bizler artık sizlerin misafiri gibiyiz. Bizlerin son dönemi, asıl Türkiye'yi sizlere bırakacağız’ diyor. Bu çok doğru. Biz demokrasimize, Cumhurbaşkanımıza sahip çıkalım ki, yarının Türkiye'si çok daha güçlü olsun. İnşallah biz de gençleri temsil etmek için uğraşmaya, gayret etmeye devam edeceğiz.”