Engelliler Haftası dolasıyla düzenlenen Oryantiring Yarışmasına Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu, Engelsiz Yarınlar Derneği öğrencilerinin yanı sıra Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli yerleşkesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ve lise öğrencileri katıldı.

Oryantiring il temsilcisi İsmail Özmen’in Ereğli öğretmen evi konferans salonunda Oryantiring hakkında yarışmacıları bilgilendirmesiyle başlayan program, yarışmacıların yaklaşık iki saat süreyle kendilerine verilen harita üzerindeki hedefleri, Atatürk Kültür Parkı içinde oluşturulan parkuru takip ederek bulmaya çalışmasıyla devam etti. En fazla doğru hedefi işaretleyenlere göre sıralamayı yapan hakemlerin sonuçları açıkladığı sırada heyecanlı anlar yaşandı.

Konya'da otomobil direğe çarptı: 3 yaralı Konya'da otomobil direğe çarptı: 3 yaralı

Yarışma öncesi konuşan Ereğli GSB İlçe Müdürü Harun Hortu, “Ereğli ilçemizde ilk defa böyle bir organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimize sporu sevdirmek adına bundan sonra inşallah sürekli olarak bu tip etkinlikleri devam ettiririz. Federasyonlarımızın Ulusal ve Uluslararası faaliyetlerinin bir ayağının ilçemizde gerçekleştirilebilmesi için il müdürlüğümüz ile sıkı bir koordinasyon içerisinde çalışıyoruz. Bu tip faaliyetlerle ilçemizin spor turizmi gelirlerini ve sporcu sayısını da arttırmış olacağız. Organizasyonda başta NEÜ Öğr. Gör. Osman Bozdemir olmak üzere Oryantiring İl Temsilcisi İsmail Özmen, Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Özkan Yazıcı, yarışmaya katılan okulların idareci, öğretmen, öğrencilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Organizasyona ulaşım, ses sistemi ve yiyecek-içecek desteği veren Ereğli Belediye Başkanlığına da ayrıca teşekkür ederim. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.

Dereceye giren okul takımlarının kupa ve madalyaları Ereğli Atatürk Stadyumunda yapılan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreninde protokol tarafından takdim edildi.

112 sporcunun katıldığı yarışmada sonuçlar şu şekilde gerçekleşti:

Engelsiz Yaşam Kategorisi:

1.      Furkan Ege Aydınlı    08:12

2.      Yunus Mamıdı            10:14

3.      Ferdi Temur                10:47

Lise Kız Kategorisi:

1.      Sudenaz Tarhan          14:11

2.      Aleyna Çelik              14:50

3.      Cemre Azman            16:22

Lise Erkek Kategorisi:

1.      Halil Mert Kaman      16:40

2.      Ahmet Melih Baysal 20:13

3.      Buğra Akçay              20:35

Üniversite Kız Kategorisi:

1.      Fatma Yerlikaya         17:38

2.      Hilal Küçük                18:41

3.      Melike Hacıbekiroğlu 19:47

Üniversite Erkek Kategorisi:

1.      Abdülkadir Algaç       17:25

2.      Yunus Emre Keklik    17:54

3.      Furkan Akyıldız         17:58

Kaynak: HABER MERKEZİ