Anadolu Kartalı TÜMOSAN Konyaspor Teknik Direktörü Fahridun Omerovic, Adana Demirspor maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Omerovic, herkesin takıma en iyi şekilde katkı sunması gerektiğine değindi. Süper Lig’in zorlu bir süreç olduğunu kaydeden Omerovic, “Her maç aslında çok zor. Süper Lig zor bir lig. Son zamanlarda oyuncuların sahadaki performansı, sahadaki duruşu, maçı kazanma arzusu bizi 1 adım ileriye itiyor. Bunu gösteriyor. Seyircilerimizin desteği ile Adana Demirspor, karşısında kazanmak istiyoruz. Kazanırsak bile bu iş bitmiş diyemeyiz. Sezon sonuna kadar en iyi şekilde mücadele etmeliyiz. Yeterli kadar puan toplamalıyız” dedi.

HER OYUNCU SABIRLI OLMALI

Göreve ortalama olarak 50 gün önce geldiklerinin altını çizen Omerovic, “Zaten bizler 50 gündür oyuncularla beraberiz. Oyuncuların performansına, gidişatına, antrenmanına göre, değerlendirmeye çalışıyorum. İlk maçlarda Monero’da oynadı. Bu demek değildir ki, diğer maçlarda oynamayacak. Benim için bu oynuyor ya da bu oynamıyor en zor durumlardan. Kadro yazarken dışarıda kalan oyuncularım için üzülüyorum. Her oyuncu sabırlı olmalı. Bu takıma fayda sağlaması gerekiyor. Bugüne kadar zaten herkes katkı sağladı. Önümüzdeki süre boyunca umarım her oyuncu bize faydalı olur” diye konuştu.

OYUNCULARIMI DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIM

Konyaspor’dan Altay’a ziyaret! Konyaspor’dan Altay’a ziyaret!

Anderson Niangbo’nun performansından memnun olduğunu anlatan Omerovic, “Niang’ın performansından çok memnunum. Zaten Beşiktaş maçında tüm sürede sahada kaldı. İyi mücadele etti. Bir şikayetim yok. Ancak kadro yaparken, 21 kişi var. Yerli oyuncu var. Yabancı oyuncu var. Büyük bir sıkıntı yaşıyoruz bazen. Oyuncuları düşünmek zorundayım. 3 tane yerli sahada olmak zorunda. Bu demek değildir ki, sonraki maçlarda bizimle beraber olmayacak. Mümkün olduğu kadar herkes takımı düşünmek zorunda” şeklinde konuştu.

TÖRE KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ

Omerovic, Gökhan Töre konusuna da açıklık getirdi. Omerovic, “Gökhan Töre konusunda istemediğimiz bir olay oldu. Her takımda istenmeyen bir olay yaşanabilir. Kendisi de ayrılmak istediğini beyan etti. Yoksa benim Gökhan Töre ya da başka bir oyuncu ile problemim olmadı. Oda uzun zamandır buradaydı” ifadelerini kullandı.

GELME AMACIM BELLİ

Omerovic, sözlerini şu şekilde tamamladı, “Benim buraya geliş amacım belli. Ben mümkün olduğu kadar Konyaspor’a katkı sağlamak istiyorum. Bunu yapabilirim diye düşünüyorum. Yönetime teşekkür ediyorum. Bana güvendiler. Benim kafamda şuan bulunduğumuz durumdan çıkmak var. Konya şehri ve seyircisi ile birlikte mutlu sona ulaşmak istiyoruz. Sonrası için kolay”

İYİ BİR UYUM YAKALADIK

Konyaspor’un başarılı stoperlerinden Teenage Hadebe ise  burada iyi bir uyum yakaladığına işaret etti. Hadebe, “Her maç bizler için çok önemli. Maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Daha önce Türkiye’de Malatya serüvenim oldu. Ardından bir Amerika maceram oldu. Yeni bir deneyim denemek istedim. Orada bir ligde yer aldım. Buradaki lige karşı daha çok benimseme hissiyatım var. Burada bitmemiş bir işim var gibi hissediyorum. Tabi ki burada olmaktan dolayı mutluyum. Takım savunması anlamına önemli mesafe gösterdik. Damjanovic ile iyi bir uyum yakaladık. Zaten sürekli iletişim halindeyiz. Burada bir uyumumuz var. Karşılaşmada birbirimizi tanıdığımız oyuncular var. Rakip oyuncular hakkında aldığımız bilgiler, gösterdiğimiz performansı çok etkiliyor” dedi.

SAMET AKTAŞ

Editör: Samet Aktaş