Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öncülüğünde, özel sektör temsilcilerinin, kamu kurum ve kuruluş yetkililerinin, STK temsilcilerinin ve NEÜ öğretim görevlilerinin katıldığı ‘Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümlerinin İşbaşı Eğitim Uygulamasının Sektöre Yansıması Çalıştayı’ düzenlendi.

NEÜ Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştaya turizm ve otelcilik sektöründe faaliyet gösteren oteller, yiyecek içecek işletmeleri, kamu kurum ve kuruluşları, Konya Büyükşehir Belediyesi temsilcisi, Konya Aşçılar Derneği temsilcisi, NEÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim üyeleri ile Aşçılık Bölümü öğretim görevlileri katıldı. Çalıştayda, 2017 yılından bu yana devam eden ‘Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümlerinin İşbaşı Eğitim Uygulaması’nın sektördeki karşılığı ve geliştirilmesi gereken durumlar üzerine paylaşımlar yapıldı.

İŞBAŞI EĞİTİMLERİ GELİŞTİRİLEREK DEVAM EDECEK

Çalıştay sonucunda, işbaşı eğitimin geliştirilerek devam edilmesi, işbaşı eğitim uygulaması yapılan işletmelerin sayısının ve niteliğinin artırılması, teknolojik gelişmeler ışığında hazırlanacak farklı programlar ile işbaşı eğitimin daha işlevsel hale gelmesi konularında görüşler bildirildi ve birçok konuda mutabık kalındı.

Bildirilen görüşlerin tamamının rapor halinde kamuoyu ile paylaşılacağını ifade eden Doç. Dr. Seçim, turizm ve otelcilik sektörüyle etkileşimin farklı proje ve çalıştaylarla artarak devam edeceğini dile getirdi. Program, katılımcılara teşekkür belgesi takdim edilmesiyle sona erdi.

SÜ’de 2. Uluslararası Matematik  İstatistik Konferansı düzenlendi SÜ’de 2. Uluslararası Matematik İstatistik Konferansı düzenlendi

HABER MERKEZİ