THE 2023 Etki Sıralaması (Impact Rankings) sonuçları açıklandı:

Selçuk İletişim Fakültesine yeni dekan Selçuk İletişim Fakültesine yeni dekan

112 ülkeden 1591 üniversitenin bulunduğu bu yılki değerlendirmede Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), dünyada ilk 1.000’den ilk 800’e yükseldi.

NEÜ (2)

Türkiye’den geçtiğimiz yıl 58, bu yıl da 79 Üniversitenin girebilme başarısı gösterdiği listede NEÜ geçtiğimiz yıla göre iki sıra yükselerek Türkiye’de 29. oldu.

17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı’ndan 15 kategoride sıralamaya dahil olan NEÜ, tüm alanlarda yükselme kaydetti. Nitelikli Eğitimde geçtiğimiz yıl dünyada ilk 400’de yer alan Necmettin Erbakan Üniversitesi, bu yıl dünyada 150’inci, Türkiye’de ise 5. oldu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, genç bir üniversite olmalarına rağmen yürüttükleri sürdürülebilir politikalar neticesinde sıralamalarda yükselişlerini sürdürdüklerini ifade etti ve elde edilen başarılı sonuçlardan ötürü Necmettin Erbakan Üniversitesi camiasını kutladı. Zorlu, “Yükseköğretimin sürdürülebilir kalkınma için taşıdığı önemin bilincinde olan bir üniversiteyiz. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin kalitesinin artması ve daha nitelikli hale getirilmesi için büyük gayret gösteriyoruz ve bu gayret de beraberinde başarıyı getiriyor. Sonuçların da gösterdiği üzere tüm alanlarda yükselişimiz devam ediyor. Özellikle de Nitelikli Eğitim gibi çok önemli bir kategoride dünyada 150, Türkiye’de de 5. sırada olmamız çok değerli ve gurur verici. Bu başarının elde edilmesinde emeği olan tüm ekip arkadaşlarıma, akademik ve idari personelimize, iş birliği içerisinde olduğumuz tüm paydaş kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ