Arabam.com Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, Habertürk’ün sorularını cevapladı. Konyaspor’da Fatih Özgökçen Habertürk Spor’a önemli açıklamalarda bulundu. Takımın ilk 7 haftada üstün bir performans sergilediğini kaydeden Özgökçen, şampiyon olmak istediklerine dikkat çekti. Avrupa maçları nedeniyle sezonu erken açtıklarını hatırlatan Başkan Özgökçen, “Sezonu erken açtık fakat buna rağmen Süper Lig’e iyi bir başlangıç yaptık. Galatasaray maçına kadar ligin iyi takımlarını mağlup ettik en önemlisi de mağlup olmadık ve gol yemedik. İstanbul’da oynadığımız Galatasaray maçında da iyi mücadele ettik. Direkten dönen toplarımız, kalecinin kurtardığı net pozisyonlarımız var fakat istediğimiz sonucu alamadık. İlk yedi haftaya baktığımızda takımın oynadığı oyundan, enerjisinden memnunum. İnşallah geçen sezon da olduğu gibi bu sezonda ligi iyi bir yerde bitiririz” dedi.

ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL’

Şampiyonluğun aslında uzak olmadığına işaret eden Özgökçen, “Neden şampiyon olmayalım? Mücadelemizi, güzel futbolumuzu sezon sonuna kadar sürdürmek istiyoruz ve ligin bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Kadromuz kaliteli futbolculardan oluşuyor, teknik ekibimiz yine aynı şekilde. Bu sene hem lig de hem de kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Geçen sezon Konyaspor, herkes tarafından takdir edilen, alkışlanan bir takımdı sizin de bildiğiniz gibi inşallah bu sezonda elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz ve sezonu en iyi yerde tamamlayacağız” diye konuştu.

‘TFF İLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ’

Beşiktaş gözünü Calvo'ya dikti Beşiktaş gözünü Calvo'ya dikti

TFF’nin yeni bir yönetim kurduğunu ve destek olduklarını kaydeden Özgökçen, “Yaptıkları işleri destekledik. Kendileri ile devamlı istişare halindeyiz. Sorunlarımızı, isteklerimizi iletiyoruz onlar da sağ olsunlar bizlere her zaman yardımcı oluyorlar.  Türkiye Futbol Federasyonu ile devamlı istişare halindeyiz. Ülke futbolu olarak altyapı konusunda daha ileriye gitmemiz gerektiğini düşünüyorum. Yine tesisleşme konusunda daha çok gelişmemiz lazım. Gençlerimizi güzel yerlerde yetiştirdiğimiz zaman yabancı kuralını konuşacağımızı düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

‘VAR İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ’

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen VAR uygulamasının doğru kullanılması gerektiğine dikkat çekti. Özgökçen, “Hakemler ve hakem hataları hakkında genelde fazla konuşmam ve konuşmayı da sevmiyorum. İlk yedi haftalık periyotta lehimize veya aleyhimize büyük bir hata olmadı. Fakat diğer lig maçlarını da takip etme şansım oluyor. Hakemlerin maç esnasında konsantrasyon eksikliğini tamamlarsa daha az hata yapacaklarını düşünüyorum. VAR sisteminde lehimize geçen sene büyük bir hata yapıldı biliyorsunuz. Ülkemizde henüz tam anlamıyla doğru kullanıldığını düşünmüyorum fakat sistemin ligimizde olmadığı durumu hiç düşünmek istemiyorum” açıklaması yaptı.

‘MALİ DENGEYİ KORUYORUZ’

Transferler hakkında konuşan Başkan Fatih Özgökçen, “Birçok önemli futbolcuyu kadromuza kazandırdık. Eksik bölgelerimize bütçemizi gözeterek transfer yaptık çoğu oyuncumuza da bonservis bedeli ödemedik bunu belirtmek isterim. Mali dengemizi bozmamamız lazım amacımız çok para harcamadan yıldız isimler kadroya katmaktı bunu da bu yıl gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. İnşallah milli aradan sonra yeni isimlerin de uyum sağlamasıyla beraber üst sıralarda olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

SPOR SERVİSİ