Konya STK tarafından Sultan Selim Cami meydanında İsrail’in Gazze’ye olan saldırılarından dolayı basın açıklaması ve dua programı gerçekleştirildi. Programa çok sayıda STK üyesi ve vatandaş katıldı. Konuşmasını gerçekleştiren Konya STK Platformu Başkanı Adem Ceylan, Müslümanlara Gazze’nin yanında olmaları konusunda çağrıda bulundu.

Sxxcsxs

GAZZELİLER DÜŞMANA KORKU SALIYOR

Adem Ceylan, dünyanın en büyük emperyalistinin ABD olduğunu öne sürerek yine de Gazzelilerin zalim İsrail'e karşı destansı direniş göstermeye devam ettiklerini ifade etti. Adem Ceylan, “Gazzeliler çok zorlanıyorlar. Sadece düşmanları ile değil, açlıkla, susuzlukla, yoksullukla da mücadele ediyorlar. Elhamdülillah yılmadılar, yılmıyorlar. İman ile ve Allah'ın yardımının yakın olduğuna inançla ölseler de cennette öldürseler de cennete olduklarının bilincinde yaşayarak düşmana korku salmaya devam ediyorlar. Bu müthiş cihattan öğrendiklerimizi hayata geçirmek ve kardeşlerimizin yardımına koşmak, onların yüklerini hafifletmek de bizlere düşüyor. Uluslararası arenalarda veya ulusal bazda uluslararası örgütlerin, devletlerin ve idarecilerin bu konuda bir şey yapmadıkları görüldü. Kısa vadede yapmak gibi bir çaba da görünmüyor. O zaman kimseden bir şey beklemeden iş tek tek bizlere düşüyor aziz Müslümanlar. İsrail'e boykot sadece onun mallarını almamakla sınırlı kalmamalı, ona mal satılması da engellenmeli. Bu engellemeyi devletten beklemeden bizler yapabiliriz” diye konuştu.

Xsx

Enes ve Şerife evlilik yolunda ilk adımı attılar Enes ve Şerife evlilik yolunda ilk adımı attılar

HER ŞEY DEVLETTEN BEKLENMEMELİ

Ceylan, İsrail'e olan boykotun sadece onun mallarını almamakla sınırlı kalmaması gerektiğini dile getirerek İsrail’e mal satılmasının da engellenmesinin şart olduğunu vurguladı. Ceylan, şunları kaydetti: “Bu engellemeyi devletten beklemeden bizler yapabiliriz. Sosyal medyada İsrail'e ihracat yapanları paylaşmak bir şey sağlamıyorsa bu şirketlerin önünde toplanmak, fabrikaların etraflarını sararak İsrail’e gitme ihtimali olan ürünlerin yüklenmelerini önlemek çok mu zor?  Unutulmamalı ki, Kızıldeniz’in kıyısına gelmeden deniz yarılıp yol vermez. Kıyıya gelebilmek ise kararlılık ve hareket ister. Yürüyeceğiz bizler özgürleşeceğiz, yürüyeceğiz Gazze özgürleşecek, yürüyeceğiz yeryüzünde hiç fitne kalmayıncaya kadar.”

TUBA KAYA

Editör: Tuba Kaya