Oğuz Ceylan Türkiye Şampiyonu Oğuz Ceylan Türkiye Şampiyonu

Hasret bitiyor sonunda Konya milli maça kavuşuyor. Son zamanlarda A Milli Takımı zor günlerden geçerken Türkiye Futbol Federasyonu Stefan Kuntz ile yollarını ayırmış ve takımın başına İtalyan Teknik Adam Montella’yı getirmişti. TFF Montella ile 3 yıllık anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından EURO 2024 elemelerinde çok kritik bir süreçte olan A Milli Takım için önemli bir karara varıldı. Buna göre Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Futbol Takımı'nın Letonya ile oynayacağı 2024 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme mücadelesinin MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'na alındığını açıkladı.

TÜRKİYE-LETONYA MAÇI KONYA’DA OYNANACAK

TFF, Türkiye- Letonya maçı ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Federasyondan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "A Milli Takımımızın 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri D Grubu'nda 15 Ekim 2023 Pazar günü Letonya ile karşılaşacağı maç Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'na alınmıştır. Saat 21.45'te başlayacak maçın öncelikli bilet satışları Millî Takım Taraftar Kulübü Kırmızı Üyeleri için 9 Ekim 2023 Pazartesi günü yapılacaktır. Bir gün sürecek öncelikli bilet satışlarından sadece son 1 yıl içerisinde Milli Takım Taraftar Kulübü Kırmızı Üyesi olmuş kişiler yararlanabilecektir. Letonya maçının genel bilet satışları ise 10 Ekim Salı günü başlayacaktır."

DAHA ÖNCE FRSANSA’YI MAĞLUP ETTİ

A Milli Takım, Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda daha önce İtalya ile özel maçta karşılaşmış ve sahadan 3-2 mağlup ayrılan taraf olmuştu. Milliler Fransa’yı ise daha önce Konya’da Cengiz Ünder ve Kaan Ayhan’ın golleriyle mağlup etmeyi başarmıştı. Öte yandan Konya’da oynanan milli maçlarda stadyum tamamen dolmuş, seyirci inanılmaz destek vermişti.

SAMET AKTAŞ