Yeniden Refah Partisi Konya İl Divan Toplantısı İl Başkanı Temel Peker önderliğinde, Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Sacit Günbey ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı, Konya İl Sorumlusu Ramazan Menteşe'nin katılımıyla gerçekleştirildi. Düzenlenen programda konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Sacit Günbey, Millî görüşçü olmanın kolay bir iş olmadığını ifade ederek, Milli Görüş’ün taban noktasının Konya olduğunu ifade etti.

‘MİLLİ GÖRÜŞ SANCAĞINI YENİDEN BURÇLARA DİKMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Temel Peker Konya’da Milli Görüş’ün bereketini, hem de Konyalı vatandaşlarının partilerine göstermiş oldukları teveccühe şahit olduklarını ifade ederek, “Partimizin özellikle son 3 ayda şaha kalkarak, Türkiye genelinde yüzde 30 büyümüş ve üye sayısını 260 binden 300 bine çıkartmıştır. Bu Yeniden Refah Partimizin Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunun en önemli göstergesidir. Ayrıca Genel Merkezimizin başlatmış olduğu Türkiye geneli üye çalışmaları kapsamında Konya’mıza verilen 3 aylık üye hedefini yüzde 191 ile ikiye katlayarak hem Konya’da Milli Görüş’ün bereketini, hem de Konyalı vatandaşlarımızın partimize göstermiş olduğu teveccühü görmekteyiz. Buradan aziz milletimize, Konyalı vatandaşlarımıza, partimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı da teşekkür ederiz. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere daha da yüksek bir tempoyla hazırlanmaya devam edeceğiz. Mart ayındaki seçimlere 400 binin üzerinde üyeyle gireceğiz ve Erbakan hocamızın 1969’da açmış olduğu Milli Görüş sancağını yerel seçimlerle birlikte yeniden burçlara dikmek için çalışacağız. 31 Mart akşamı bu kutlu heyecanı hep beraber yaşatacağız inşallah.  1989- 1994 yıllarındaki milli görüş belediyecilik ruhuna yeniden kavuşacağız. ‘Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” anlayışını milletimize yaşatacağız. Önce yerel yönetimlerde iktidar, akabinde de 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iktidar olacağız Allah’ın izniyle.” ifadelerini kullandı.

‘KONYA YENİDEN MİLLİ GÖRÜŞÜN KALESİ OLACAK’

Yeniden Refah Partisi Konya İl Sorumlusu Ramazan Menteşe de Konya’nın Milli Görüş'ün tekrar kalesi olacağını ifade ederek, “Biz biliyoruz ki bayrak düştüğü yerden kalkar. Allah'ın izniyle Konya Milli Görüş'ün tekrar kalesi olacak. Konya Türkiye'nin kompetanı olacak. Milli Görüş tekrar Konya'dan hareketlenecek ve bütün Türkiye yayılacak inşallah.  Allah'ın izniyle şu anda Konya'mızdan altı belediye başkan adayımız açıkladık ve inşallah çok kısa bir zamanda bütün belediye başkanlarımızın açıklayacağız. Canla, başla çalışacağız ve inşallah Konya'mızın bütün ilçelerinde ve Konya'mızın il belediyesinde tekrar Yeniden Refah Partisi olarak görevi almayı Allah bizlere nasip edecek inşallah.” İfade edecek.” dedi.

‘MİLLİ GÖRÜŞCÜ OLMAK KOLAY DEĞİL’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Sacit Günbey, Millî görüşçü olmanın kolay bir iş olmadığını ifade ederek, “Milli görüşçü insan şuurlu insandır. Milli görüşçü insanın bir davası vardır. Milli görüşçü insan kendi derdinden başka, ümmetin derdini, insanlığın derdini çeken insandır. Millî görüşçü insan yeryüzünü ıslah etmek için çalışır. Millî görüşün görevi nedir?  Bir yeryüzünde iyiyi, güzeli, ahlakı, adaleti, barışı hakim kılmaktır. Hakkı hakim kılmaktır. Milli Görüş’ün görevi nedir? Yeryüzünde kötülükleri ortadan kaldırmaktır.” dedi.

‘MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN TABAN NOKTASI KONYA’DIR’

Murat Kurum'dan STK ziyareti Murat Kurum'dan STK ziyareti

Milli görüş ’ün taban noktasının Konya olduğunu ifade eden Günbey, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Milli Görüş'ün taban noktası Konya'dır. Erbakan hocamız 1969 buraya temeli atmış milli görüşün orta çadırını milli görüş çadırının orta direğini buraya kurmuş   ve Millî Görüş'ün çadırını, inşaatını, bünyesini taşıyan şehir Konya'dır. Konya eskiden beri en iyi çalışan illerimizin başında gelir.  Konya hep örnek ile olmuştur. Konya ne kadar ne zaman ki muvaffak olursa güzel sonuçlar alırsa Türkiye'de güzel sonuçlar almaya başlar. Diğer illerden teşkilatlar sürekli Konya'ya gelir, burayı örnek alır” ifadelerini kullandı.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA