ABD savaşın bitmesini istemiyor ABD savaşın bitmesini istemiyor

Tarihi Bedesten Çarşısı esnafları ziyaretinde Barış Bektaş’a, CHP Selçuklu Belediye Başkan Adayı Ahmet Ziya Güneş, Meram Belediye Başkan Adayı Bahar Altay Çaçık ve Karatay Belediye Başkan Adayı Mustafa Üstündağ, ilçe başkanlarıyla partililer eşlik etti.

Tarihi Bedesten Çarşısını daha hareketli bir hale getireceğiz

Esnaf ziyaretlerinde belediye başkan adaylarına destek isteyen ve Tarihi Bedesten Çarşısını daha haraketli bir yapıya kavuşturacaklarını dile getiren CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, “Belediye başkan adaylarımızla Tarihi Bedesten Çarşısı esnafımızı ziyaret ettik. Bize olan ilgileri bizleri mutlu etti. Esnaflarımıza bu ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Hemşerilerimizin desteğiyle bu seçimde Konya’da güçlü çıkacağız. Sosyal demokrat halkçı belediyeciliği Konyalılarla buluşturacağız.  Halkçı belediyecilik anlayışımızda tüm yurttaşlarımıza eşit hizmet vererek, refah sahibi olmasını sağlayacağız. Refah, kalkınma ve dayanışma sacayakları üzerine kurulu Halkçı Belediyecilik hizmeti vereceğiz.  Kamu kaynaklarını halkın ihtiyaçları için kullanacağız. Halkımızın ihtiyaçlarını ve refahını ön planda tutarak, daha katılımcı ve insan odaklı bir yaklaşım sergileyerek, ilçelerimizdeki temel altyapı eksikliklerini gidereceğiz. Toplumsal eşitsizlikleri azaltarak, yoksulluğu önlemek, eğitimi desteklemek, sağlık hizmetlerini iyileştirmek, barınma, temel gıdaya erişim ve ulaşım ihtiyacını gidermek, kent konforunu artırmak ve toplumsal katılımı teşvik etmek gibi sosyal sorunlara çözüm üreteceğiz. Şehrimizin tarihine kültürüne sahip çıkarak, turizmin gelişimini sağlayacağız. Tarihi ve kültürel zenginliklerimizi öne çıkararak, şehrimizi turizmde hak ettiği yere getireceğiz. Esnaflarımızın ve sanatkârlarımızın yanında yer alarak, onların sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapacağız. En önemlisi de şehrimiz için önemli olan Tarihi Bedesten Çarşısını daha hareketli bir hale getirerek, esnafımızın daha çok kazandığı bir yapıya kavuşturacağız. İşimiz gücümüz Konya olacaktır. Bütün bunları hayata geçirmek içinde Konyalı hemşerilerimizden belediye başkan adaylarımıza destek istiyoruz” dedi.

CHP Selçuklu Belediye Başkan Adayı Ahmet Ziya Güneş, Meram Belediye Başkan Adayı Bahar Altay Çaçık ve Karatay Belediye Başkan Adayı Mustafa Üstündağ Tarihi Bedesten Çarşısı esnaflarına yapacakları çalışmaları ve projelerini anlattı.

Kaynak: HABER MERKEZİ