Konya’da bulunan siyasi parti İl Başkanları Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi. İl Başkanları seçim sonuçlarına saygılı olduklarını ifade ederek kendilerini destekleyen Konyalılara teşekkür etti.

2-6-9

‘CUMHURBAŞKANIMIZ TEKRAR CUMHURBAŞKANI OLARAK ÜLKEYE HİZMET EDECEK’

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Konya’da vatandaşların sandığa yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çekerek, “Seçim dönemin sonu olarak sandıklara tüm ülkemizde olduğu gibi Konya’mızda da hemşerilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Milletimiz ve hemşerilerimiz oylarını kullanarak tercihte bulundular.  Milletimizin takdiri hepimizin başının üstünde. Arzumuz ve beklentimiz daha yüksek oy oranları ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı birinci turda kazanmış olmasıydı. Hem de AK Parti olarak daha yüksek oranda oy alıp milletvekili sayımızı korumaktı.  Ama milletimizin takdiri bu şekilde gelişti. Önemli olan demokratik olgunluk içerisinde herkesin tercihini ortaya koyma çabasına destek olmak. Ancak bazı grupları gördük ki, maalesef okullarda sandık başlarında gerginlik yaratmaya ve üzerine görev olmayan Baro kendi üyelerini belirli partilerin müşahidi şeklinde bir yönlendirme çalışmaları Konya’ya yakışmadı.  Halbuki milletimiz sandığa gidiyor ve oylarını kullanıyor ve sandıklar açıldığı zaman da sandık kurulları kullanılan oyları tasnif edip İl Seçim Kurulu mağfireti ile sonuçları açıklayacak.  Seçimlerin büyük bir olgunlukla geçmesini sağlayacak hukuk çevresi kendi ideolojik yapılarını mı esas alıyor yoksa verilmiş bir görev mi bunları bu hale götürüyor. Bu aklı selim diğer baro üyelerini de rahatsız ettiği kanaatindeyim. Buna rağmen yine bir olgunluk içerisinde seçimler sonuçlandı. Türkiye genelinde baktığımız zaman Millet İttifakı ve birleşenleri seçim öncesinde ortaya koydukları iddiaları ilk turda açık fark ile kazanacaklarını ifade ediyorlardı. Tablo ortaya meclis çoğunluğunun büyük bir çoğunluğunu yine Cumhur İttifakı olarak milletimiz neticelendirdi. Kısmet olursa ikinci turda da milletimizin o büyük desteği ile Cumhurbaşkanımız tekrar cumhurbaşkanı olarak ülkeye hizmet edecek. Bundan da tereddüdümüz ve endişemiz yok. Sahada bu görüldü. İlk turda bitmesi arzumuzdu. Ama milletin takdiri bu yönden gerekiyorsa buna da herkes uyar” dedi. Konya’da bekledikleri oy oranından az oy aldıklarını ifade eden Angı, “Konya’da beklediğimizden az oy aldık ve milletvekili sayımız bir düştü ve 9 milletvekili aldık.  Ama bunca bir araya gelmişlere baktığımız zaman kendi cesaretleri ile liste yapamayanlar birilerin şapkası altında meclise gittiğin sevincini ne kadar yaşadığını bilemiyorum. Ben tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Hem seçim kampanya döneminde ziyaret ettiğimiz ve bir araya geldiğimiz tüm hemşerilerimiz bizleri büyük bir heyecanla bağırlarına basmışlardı.  Baktığımız zaman tüm ilçelerde birinci partiyiz. Cumhurbaşkanlığı oylamasında Cumhur İttifakımızın oyu diğer adayı kaça katladı. Sonuç olarak baktığımız zaman onca cepheleşmeye karşı hemşerilerimiz yine Türkiye’de en önde destek verdiği iller içerisinde. Onun için de sandığa gidip oy kullanan hemşerilerimize şükranlarımızı ifade ediyorum. Seçim çalışmaları sürecinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Yaza fit girebilirsiniz! Yaza fit girebilirsiniz!

2-7-8

‘MİLLİ İRADE TBMM DE MHP’NİN VAZGEÇİLMEZ OLDUĞUNU TEKRAR TESCİLLEMİŞTİR’

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekili Seçimlerini değerlendiren MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan Millet iradesinin yine Cumhur İttifakının tarafında yer alan bir seçim gerçekleştiğine dikkat çekti. Kararaslan, “Yüzyılın seçimi olan 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekili Seçimleri yüzde 85,6 katılım oranıyla gerçekleşti. Millet iradesinin yine Cumhur İttifakının tarafında yer alan bir seçim gerçekleşmiştir. Konya’mızda da hemşerilerimiz kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 70’e yakın oy oranıyla Cumhur İttifakını desteklemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi de Türkiye Genelinde Milletvekili sayısını artırırken Konya’mızda yine 2 Milletvekilini korumuştur. Tabi ki kesin sonuçların açıklanmasıyla Milliyetçi Hareket Partisi tüm ilçelerimizde alınan oyları masaya yatırarak incelemesini yapacak ve stratejisini belirleyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi her dönem olduğu gibi Milli İradeye saygılıdır. Demokrasinin gereği olan seçim sonuçlarına göre Milli İrade TBMM de MHP’nin vazgeçilmez olduğunu tekrar tescillemiştir. Bu seçimlerde tekrar göstermiştir ki anket şirketleri çuvallamış taraflı oldukları bir kez daha tescillenmiştir. Bu araştırma şirketleri ile ilgili bir düzenlemenin yapılmasının elzem olduğu tekrar anlaşılmıştır.  Konya’mızda ve yurdumuzun her yerinde Partimizi ve Cumhur İttifakımızı destekleyen hemşerilerimize teşekkür eder, aziz Milletimize demokrasimize ve Milli İradeye saygı göstererek yaratılmak istenen alglarla provokasyon yapmak isteyen art niyetli kişilere itibar göstermemelerini temenni ederim. Milli İradenin tecellisine göre önümüzdeki 5 yıl yine Türkiye Cumhuriyeti’ni Cumhur İttifakı yönetecektir. Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

2-8-9

‘MİLLET İRADESİNİN SANDIĞA YANSIMASINA SAYGILIYIZ’

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerin sonucunu değerlendirerek, “Milletimizin iradesi her şeyin üstündedir. Sandıktan çıkan kararına da saygılıyız” diye konuştu. 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerini değerlendiren CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, “Ülkemizde ve şehrimizde huzurlu ve olaysız bir seçim gerçekleştirildi. Bu seçimlerin kazananı millet iradesinin sandığa yansımasıdır. Biz sandıktan çıkan millet iradesini saygılıyız.  Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre partimiz Konya’dan iki milletvekili çıkarken, Türkiye genelinde de oyunu yükseltmiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi de ikinci tura erteleneceği görünüyor. 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve Partimiz Genel Başkanı Kemal Kılıçadroğlu’nun ifade ettiği gibi, İkinci turda hep beraber çalışarak kazanacağını ifade etmesiyle ikinci tur için çalışmalarımızı hızlandırdık. İnanıyoruz ki halkçı 13. Cumhurbaşkanı adayımız ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ikinci turda halkımızın desteğiyle büyük bir farkla kazanacaktır.  Ülkemize yine baharlar gelecektir. Milletvekili seçimlerinde Konya’dan milletvekili seçilenleri kutlarken, başarılar diliyorum” dedi.

2-9-4

‘GELECEK KADROLARI YENİ DÖNEMDE DE GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAK’

Seçimlere Millet İttifakı çatısı altında girdiklerini ve 10 Milletvekili ile TBMM’de Gelecek Partisi’nin temsil edileceğini ifade eden Gelecek Partisi Konya İl Başkan Vekili Ahmet Arslan, “Seçimler demokrasinin en temel olgusudur. Millet iradesinin tecelli ettiği Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinin sonuçları ülkemize ve Konya’mıza hayırlı uğurlu olsun.  Şunu biliriz ve şunu söyleriz millet en doğru kararı verendir. Milletin verdiği karara biz siyasiler saygı durmak zorundayız. Şu anda 28.Dönemde 10 Milletvekili partimizi temsil edecek.  Önemli olan seçim sürecinin sorunsuz geçmesiydi. Bu da oldu.  Gelecek Partisi olarak CHP kontenjanından milletvekili seçilen Milletvekilimiz Hasan Ekici ile Konya’nın sorunlarını güçlü şekilde dile getirmeye devam edeceğiz ve Konya projelerinin takipçisi olacağız.  Gelecek Partisi kadrolarının yeni dönemde Konya ve ülkemiz için güzel çalışmalara imza atacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

2-10-4

‘MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN KALESİNİN KONYA OLDUĞUNU HEMŞERİLERİMİZ İSPAT ETTİ’

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanvekili İbrahim Taşdöven de Konya’dan Milletvekili çıkardıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, “Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın da ifade ettiği gibi Milli Görüşün tek temsilcisi olan Yeniden Refah Partisi Milli görüş adına yükselen bir değer olduğunu yapılan seçimlerin ardından gösterdi.  Konya’dan da bir milletvekili çıkarmanın mutluluğu içerisindeyiz. Yeniden Refah Partimiz kendinden önceki bütün Milli Görüş partileri gibi hayra motor, şerre fren vazifesini daha ilk kurulduğu günden itibaren yerine getirmeyi sürdüreceğiz. Milli görüş adına da Konya’nın gerçekten Milli Görüş’ün kalesi olduğunu Konyalı hemşerilerimiz ispat etmiş oldu. Konya olarak kale her zaman kaledir. Bizim aldığımız oylar samimi, içten milli görüşe gönül vermiş olan insanların kullanmış olduğu oylar. İnşallah mecliste milletimizin taleplerini ve isteklerini milletvekillerimiz güçlü şekilde dillendirecekler” diye konuştu.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA