AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya İl Başkanlığında il başkan yardımcıları ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek Cumhurbaşkanlığı 2. tur ve 28. dönem milletvekilliği seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'de yoğun diplomasi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'de yoğun diplomasi

‘MİLLETİMİZ SANDIKTA SON SÖZÜ SÖYLEDİ’

Milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyin Angı, millet iradesine her zaman saygı duyduklarını belirterek, “Yoğun bir seçim dönemi birlikte yaşadık.  Hem 14 Mayıs Milletvekili seçimlerimiz ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turu, arkasından 28 Mayıs’ta gerçekleşen ikinci tur Seçimleri milletimize ve şehrimize hayırlı olsun. Sonuçlara baktığımız zaman aziz milletimiz doğru adam ile yürümeye karar verdi.  Ülkemiz kazandı.  Ülkemizin dostları kazandı.  Bu ülkeye dostça yaklaşmayanlar da pozisyon değiştiriyor. Bu süreç kolay olmadı. Yoğun tempo çalışmanın yanında yalanlar iftiralara maruz kaldık. Bize bunu atanları, milletimiz farkına vararak sandıkta son sözü söyledi. Türkiye'nin istikrarlı bir şekilde yoluna devam edeceğini kararını aldı. Toplam milletvekili sayılarına baktığımız zaman rakamlar başarıyı ortaya koydu. Bu mücadele 100 yıllık istikrar oldu. Herkes görevini hakkıyla yaptı. Huzurlu bir seçim oldu. Buradan Sayın Valimiz ve tüm kamu ve kamu kuruluşlarına emeklerinden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

3-2-17

‘TÜRKİYE İSTİKLARLI ŞEKİLDE YOLUNA NASIL DEVAM EDECEĞİ CEVABINI VERDİ’

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından vatandaşların nasıl yola devam edeceği cevabını verdiğini ifade eden Angı, “Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu bir gün bir bakıyoruz tam bir hacı. Ertesi gün tam bir solcu.  Ertesi gün bir bakıyoruz koyu bir milliyetçi. Bir sonraki gün bakıyoruz tam bir hoca.  Girmediği bir kılıf kalmadı. Çünkü bu kampanyayı yürütenlerin kamuoyunda oluşan değişimleri sanki yönettiklerini zannettim bu milletin aklı ile alay ettiler açıkçası. Halbuki aziz milletimizin basireti ve feraseti bu ülkenin geçmişte ne yaşadığını gelecek ile ilgili kaygıların ne olduğunu bir Türkiye’nin istikrarlı bir şekilde nasıl yola devam edeceğinin bir kararı var. 14 Mayıs bunun netleştiği bir dönemdi.  Mecliste Cumhur İttifakı'nın çoğunluğu aldığı bir netice onlar iddia ettiği meclisteki anayasa değişikliğiyle güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişe imkan olmadığını gösterdi.  Toplam milletvekili sayılarına baktığımız zaman rakamlar bunu net bir şekilde ortaya koydu. Türkiye'de ilk defa ikinci turu yaşayan bir ülke oldu.  Daha önce tek turla seçimleri yaşayan bir ülke iken bir ikinci tur tecrübesini de birlikte gördük.  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. Turu öncesinde tüm Cumhur İttifakı'nın partilerince sahada tam bir kadro olarak çalışmaları yürüttük. Ben buradan MHP’ye Yeniden Refah Partisine ve BBP’ye teşekkür ediyorum.  Tüm kademeleri ile bu çalışmanın içerisinde oldular” dedi.

ANGI’DAN KONYALILARA TEŞEKKÜR

Seçimlerin ardından Türkiye Zaferi’nin gerçekleştiğini ifade eden Başkan Angı, Konya’nın vefalı bir şehir olduğuna dikkat çekerek “ Bu şehir ilk günden beri hep Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gerek başbakanlığı döneminde gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde  hep yüksek desteği verdi. Onun için hemşerilerimize ne kadar teşekkür etsek az. En son oranlara baktığımız zaman en öndeki şehirlerden biriyiz. Net oy farkını Konya ortaya koydu. Sayın Cumhurbaşkanımızın Konya'ya olan muhabbetini Konyalı hemşerilerimize karşılık buldu. Bu şehir hep Reis’inin yanında oldu. Büyükşehirlerde oy oranları birbirlerine yakın iken biz büyük bir farkla söz sahibi olduk. Tam seçim atmosferini yaşadık. Soğan ve patates fiyatları ile başlayan karalama sonra farklı boyutlara gitti. Vaatlerin artık inandırıcı olmayan bir noktaya dönüştü ki milletimiz bunun farkına vararak iradeyi korudu. Konya'yı temsil edecek tüm milletvekillerimize başarılar diliyorum. Kavgasız bir yasama yılı temenni ediyorum. Türkiye zaferi gerçekleşti” dedi. Yeni kabinenin cumartesi günü belli olmasını beklediklerini İfade eden Angı, sözlerine şöyle devam etti “Yeni bir süreç yaşayacağız mecliste iki güçlü bakanımız vardı. İki bakanımıza canı yürekten teşekkür ediyoruz. İki bakanımız da zor zamanlarda bakanlık yaptılar. Çevre Şehircilik ve Sağlık bakanımız Pandemi döneminde çok güzel çalışmalar ortaya koydular. Yeni dönemde yeminlerden sonrası kabine belli olacaktır. Kabine de Konya'nın temsil noktasında en güçlü şekilde temsil edileceğini tahmin ediyoruz. Yeni dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atayacağı isimler noktasında net bir şey söylemek mümkün değil ancak Konya’ya torpil geçmesini isteriz. Cumhurbaşkanımızda kendisine en çok desteği veren illerin farkında. İnşallah Konya'nın yine aynı şekilde kabine de temsil edileceğine inanıyorum. İnşallah Türkiye yüzyılında çok daha güzel çalışmalar ortaya koyarak milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz istikrarlı bir şekilde büyümeyi sürdüreceğiz”

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA