Millet İttifakını oluşturan partilerin Konya il Başkanları Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi ve Konya Şehit Aileleri Derneğini ziyaret ederek, yanlarında olduklarının mesajını verdiler. Millet İttifakı’nı oluşturan partilerden CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam,  Deva Partisi Konya Kurucu İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan ve Demokrat Parti Konya İl Başkanvekili Ali Seçmen Çevik ile birlikte; Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Süleyman Ege ve Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir’i ziyaret etti.

TÜRKİYE’NİN KALBİ

Millet İttifakını oluşturan partilerin il başkanlarının ziyaretinden memnun olduklarını belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Süleyman Ege, “Konya en çok şehit veren illerimizdendir. Derneğimize şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz üyedir. Üyelerimize yaşadığı sorunları varsa çözümü için yardımcı oluyoruz. Faaliyetler düzenleyerek üyelerimizi buluşturuyoruz. Türk Milletini gururlandıran projelere de destek oluyoruz.  Siyasi partilerimiz bizi dışlamadılar. Yanımızda oldular. Sizlerde bizim yanımızda oldunuz. Terörle mücadele noktasında bütün partilerimiz ortak bir tavır içindedir. Biz Milletimizin şehidi ve gazisiyiz. Bütün siyasi partilere karşı tarafsızlığımızı koruyoruz. Siyaset üstü bir anlayış içindeyiz. Burası Türk Milletinin kalbidir. İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılar diliyoruz. Ziyaretimize geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

“BİZİM İÇİN VATAN KUTSALDIR’

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman kutsallarımız üstüne siyaset yapılmamalıdır diyerek, “Hepimiz için vatan, bayrak ve ezan kutsaldır. Hiçbir kimsenin bizi bölmeye hakkı yoktur. Hiçbir kimsede bizi bölemez. Millet olarak acıda ve tatlıda biriz ve beraber yaşıyoruz. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz bizlere emanettir. Her zaman yanlarındayız. Ülkemizin geleceğinden endişe duyduğumuz için bir araya geldik. Vatandaşımız vicdanıyla oyunu kullanarak karar verecektir” diye konuştu.   

Bingöl’de Cevdet Yılmaz coşkusu Bingöl’de Cevdet Yılmaz coşkusu

NEWW

‘BİZE EMANET’

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam derdimiz ülkemizdeki yanlış sisteme son vermek olduğunu dile getirerek, “Millet İttifakı olarak bir araya gelmemiz ve derdimiz ülkemizdeki yanlış sisteme son vererek, daha ileriye taşımaktır. Ülkemiz bölgesinde daha güçlü olması gerekirken, bir seçim sürecine girdik. Ülkemizdeki yanlış sistemini ve eksik olan hizmetlerini konuşmamız yerine,  hiçbir alakası olmayan ve toplumu yaralayan bir süreci yaşıyoruz. Bundan kurtulmalıyız. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz Türk Milletine ve bizlere emanettir” diye konuştu.

‘KAPIMIZ AÇIK’

Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, “Şehitlerimiz ülkemizin geleceği için canlarını feda ettiler. Bizim bir parti hariç bütün partilere kapımız açıktır. Sizlerin vatansever olduğunu hepimiz biliyoruz.  Vatan, bayrak ve ezan hepimizin ortak değeridir.  Bunların üzerinde siyaset yapılmasın. Bizim ülkemiz kazansın. Milletvekili seçilenlere hayırlı olsun diyorum. Sizlere de başarılar diliyoruz. Bizleri unutmayarak ziyaretimize geldiğiniz için teşekkür ediyoruz.

HABER MERKEZİ