Askeri telsizler artık canlı yayın aracı Askeri telsizler artık canlı yayın aracı

Mevsimlik Gezici Tarım İşçiliği ile Mücadele Eylem Planı çerçevesinde Yunak Kaymakamlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında kamu kurumlarının amir ve müdürleri, muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve okul müdürleri ile toplantı gerçekleştirildi.  Toplantıda alınan karar gereği, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyon, ilçe genelinde yoğunlaşan mevsimlik tarım işçilerinin bulunduğu yerleşkeleri ziyaret etmeye başladı. 
Mevsimlik tarım işçilerin yoğun bulunduğu alanları kurulan ekiple gezen Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; "Mevsimlik gezici tarım işçiliğinden en çok etkilenen eğitim çağındaki çocuklardır.  Bu çocukların belirlenmesi ve eğitimlerinin aksamaması için alınması gereken tedbirler çerçevesinde ilçemiz genelinde belirlenen alanlara yerleştirilen işçilerimiz, komisyon marifetiyle ziyaret ediliyor. İlk gün 7 çocuğumuzun okula erişimini sağladık. Haftada bir kaç kez kurulan çadır yerleşkelerini ziyaret edip, eğitim çağındaki çocuklarımızı okulla buluşturacağız. Gerekirse servislerle okullara götürüp öğle yemeği hizmeti de sunacağız. Sayın Kaymakamımızın destek ve talimatıyla inşallah onlarca çocuğumuzun işe değil okula gitmesini sağlayacağız" dedi.
İşçibaşı konumundaki kişilerle sürekli irtibat halinde olacaklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "işçiler geldikçe bizlerin de ziyareti olacak. Öğrenim çağındaki her bir bireyimizi okulla buluşturmak bizim boynumuzun borcu" dedi. Yunak ilçesinde bahar aylarıyla birlikte özellikle, Turgut, Yavaşlı, İmamoğlu, Hacıfakılı ve diğer bölgelerde geçici konaklayan mevsimlik tarım işçileri çocuklarının okula erişimi konusunda Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ