Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mesut Doğan, “Millet-Vekili Türkiye Buluşmaları” kapsamında Konya’ya geldi ve basın mensuplarıyla buluştu. Açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, genel seçimleri kazanan iktidarın aslında kaybettiğini öne sürerek, “Bir tarafta sadece AK Parti, diğer tarafta bulunan yedi düvel onu yıkamamış gibi yanlış bir algı var. İnşallah önümüzdeki dönemde ülkemizi şu anda içinde bulunduğu buhrandan çıkaracağız. Biz eksiklikleri söylüyoruz ve çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz. Eğer ülkemiz ve şehrimiz ön plana çıkacaksa sorumlulukla baş etmek zorundayız. Milli Görüş Hareketi ise 55. yılını tamamlayacak. Çok sıkıntılı dönemlerde Milli Görüş Hareketiyle çok önemli çalışmalar ortaya konmuştur. Bugün övünülen ne kadar savunma sanayi varsa o zaman da bu imkanlar için çalışılıyordu” diye konuştu.

BU ŞEHRİ MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNE BIRAKACAĞIZ!

Hüseyin Saydam, Konya’yı; ulaşım, su ve ekmekte en ucuz şehir haline getirme çabasına girildiğini dile getirerek böyle bir çalışmaya gerek olmadığını, ulaşım, ekmek ve suyun bu şehirde diğer illere göre zaten ucuz olduğunu ifade etti. Saydam, “Vatandaşı memnun edeceksiniz. Ülke 22 yıldır yoruldu. İnşallah yerel ve genel seçimlerde daha farklı olacak. Şehrin temizliği yapılmıyor, kaldırımlarımız kötü halde, engelli kardeşlerimiz zorlanıyor. Ufak dokunuşlarla kendilerini rahatlatmak peşindeler. Bu şehri Milli Görüş Belediyeciliğine bırakacağız” dedi.

Esnafta Şeb-i Arus bereketi Esnafta Şeb-i Arus bereketi

DEVLETİN GÖREVİ SORUN ÇÖZMEK DEĞİL TEDBİR ALMAKTIR!

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Mesut Doğan ise, 20 yıldır iktidardan yorulmuş olan seçmen kesimine, seçimde Millet İttifakı’nda olarak güçlü bir alternatif oluşturduklarına dikkat çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet İttifakı’nın bu hamlelerine göre çalışmalarını yürüttüğünü öne sürdü. Mesut Doğan, “İttifakımızla kutuplaşmanın en büyük sorun olduğu dönemde kendini muhafazakar veya solcu olarak tanımlayan kişiler birlikte oldular. Bu birliktelik gelecek yüzyıla bırakılacak en büyük mirastır. Seçimde ise 65 milyon insanımıza tercihleri soruldu ve sonuca ulaşıldı. Sonrasında da ülke olarak adeta zam yağmuruna tutulduk. Seçim dönemlerinde Allah'tan fikir aldığını söyleyenler seçimden sonra faizi artırdı. “Hep sorunları konuşuyorsunuz” diyebilirsiniz. Ama bunlar sadece bugün değil ki dün de vardı. 28 Mayıs günü 2. turu yaşadıktan sonra dolar kuru 24 TL iken, bugün 27 TL oldu. Dış borcumuz ise 475 milyar dolar. Bir insanın bağışıklık sistemi bozulduğu takdirde istediğiniz kadar ilaç alın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de bu enfeksiyonu kaptı. Kontrolden çıkmış bir dönemde yaşıyoruz. Orta Vadeli Program ise bizlere, doların 2023’te 23.9 TL iken, 2026’da 47.8 TL olacağını, 2023’te verginin 4 trilyon 270 milyar iken, 2026’da 11 trilyonu geçeceğini gösteriyor. Bu da vergiden dolayı cebinizdeki paranın eriyeceği anlamına geliyor. Devletin asli vazifesi bu sorunları çözmek değildir, tedbir almaktır” şeklinde konuştu. 

  TUBA KAYA