Sabah saat 05.00 sularında çıkan yangını gören ev sahiplerinin 112 Acil Çağrı Merkezini aramasıyla birlikte itfaiye ekipleri ve mahalle sakinlerinin olaya müdahale etmesiyle yangın kısa sürede söndürüldü. Olayda can kaybı ya da yaralı olmazken maddi hasar meydana geldi.

YANAN MOTORUN BORCU BİTMEMİŞTİ

Olayda maddi hasara neden olanlardan biri de bahçede yer alan motosikletti. Motosikletin kaskosunu yaptıracağını ancak yarına ertelediğini söyleyen motosiklet sahibi ise henüz borcu bitmemiş olan motosikletiyle ilgili şunları söyledi: “Dün kaskosunu yaptıracaktım, işe gidip geldiğim için yarın yaptırmaya karar vermiştim, yarına çıkmadı. Daha taksitlerini bitirmedim, 25-30 bin lira borcum var. Rabbim daha beterinden korusun, yapacak bir şey yok.”

Konya'da şarampole devrilen tır alev aldı! 1 ölü Konya'da şarampole devrilen tır alev aldı! 1 ölü

DUMANDAN ETKİLENEN KEDİ VE YAVRULARI KURTARILDI

Yangının çıktığı bahçe içinde yer alan ve kullanılmayan tek katlı evin içerisinde olduğu fark edilen kedi ve yeni doğan yavrular ise, ev sahibinin dikkatiyle kurtarıldı. Dumandan etkilenen kediler, evden çıkarılarak güvenli bir alana alındı.

MAHALLELİ SİTEM ETTİ

Yangının çıktığı sokağa yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta itfaiyenin bulunmasına rağmen itfaiye ekiplerinin 15 dakikada geldiğini iddia eden mahalle sakinleri bu duruma sitem etti. Konuyla ilgili görüş bildiren mahalle sakini H.C., “Sabah saat 5’te trafiğin de olmadığı saatlerde itfaiyenin 4 kilometre yolu 15 dakika gibi bir sürede gelmesi kabul edilemez. 15 dakika normalde çok kısa bir zaman dilimi ancak böyle bir zamanda 5 dakikada bile her şeyini kaybedebiliyor insan. Bu yüzden itfaiyenin geciktiğini düşünüyorum.” diye konuştu. 

Muhabir: İBRAHİM HAKKI BÜYÜKHARBUT