Meram Belediyesi, çocukların ve gençlerin modern, güvenli ve sağlıklı alanlarda spor yapmalarını sağlamak amacıyla ilçe genelinde yaptığı halı sahalara bir yenisini daha ekledi. Belediyenin bu kapsamda yapımını tamamladığı Sefaköy Halı Saha hizmete başladı. 

'GENÇLERİMİZİN MODERN, SAĞLIKLI VE RAHAT BİR ORTAMDA SPOR YAPMASINI İSTİYORUZ'

Geçtiğimiz yıllarda ilçe genelinde 16 ayrı noktaya halı saha kazandırdıklarını hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çocukların ve gençlerin modern, güvenli ve sağlıklı alanlarda spor yapmalarının önünü açmak adına yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti. Bu anlayışla sürdürdükleri çalışmalarından Sefaköy gibi merkeze uzak mahallelerin de nasibini aldığının altını çizen Başkan Kavuş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Geleceğin Meram’ını inşa ederken geleceğin mimarları gençliğimizi ihmal edemeyiz. Onların daha donanımlı yetişmesi, nitelikli eğitim almaları ve sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri adına önemli adımlar atıyor ve bu adımların sayısını artırmaya gayret gösteriyoruz. Kazandırdığımız halı sahalarımız da bu çalışmalarımızdan yalnızca biri. Meramlı çocuklarımızın ve gençlerimizin okullarında ya da mahallelerinde çok daha konforlu, sağlıklı, modern ve rahat bir şekilde spor yapmalarını sağlamak amacıyla ilçemize kazandırdığımız halı sahalarımızın sayısı Sefaköy ile birlikte 17’yi buldu. Bundan sonra da bu sayıyı artırmanın gayreti içinde olacak, çocuklarımızı her yönden geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Halı sahaları, Sefaköy gençliğine hayırlı olsun. Nice güzel günlerde kullansınlar.” 

Kadriye Odacı'nın hedefi dünya şampiyonluğu Kadriye Odacı'nın hedefi dünya şampiyonluğu

Meram Belediyesinin ilçeye kazandırdığı halı sahalar;

Projenin ilk etabında, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu, Çelebi Hüsamettin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hadimi Anadolu Lisesi, Mehmet-Kadir Özgüzar Ortaokulu, Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi, Şehit Fethi Sekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Turan Bilge Ortaokulu, Ali Yaman Ortaokulu, Ahmet Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu’na halı saha kazandıran Meram Belediyesi, projenin ikinci etabında da Alparslan Mahallesi’nde Fen Lisesi’nde, Çarıklar Mahallesi’nde Fatih İlköğretim Okulu’nda, Kavak Mahallesi’nde Kavak İlköğretim Okulu’nda, Hatunsaray Mahallesi’nde Hatunsaray İlköğretim Okulu’nda ve Yeşiltekke Mahallesi’nde yapımına başladığı halı sahaları tamamlayarak, gençlerin hizmetine sundu. Öte yandan Meram Yeniyol üzerinde bulunan halı saha da belediye tarafından baştan sona yenilendi. Meram Belediyesi son olarak ilçenin önemli mahallelerinden biri olan Sefaköy’e de halı saha kazandırdı.

Kaynak: SPOR SERVİSİ