Liselere Geçiş Sistemi Sınavında (LGS) Yöntem Koleji Öğrencisi Zeynep Ela Baş tüm soruları cevaplayarak, Türkiye Birincilerinden oldu. Zeynep Ela Baş bu başarısıyla Konya’ya gururlandıranlardan birisi oldu. Yöntem Eğitim Kurumları Meram Yaka Yerleşkesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı, LGS’ de Türkiye birincisi çıkarmanın onurunu yaşadıklarını belirterek, “Gururluyuz çünkü LGS’ de Türkiye birincilerinin okuluyuz. Gururluyuz çünkü LGS’ de her yıl Türkiye birincisi çıkaran Konya’nın en güçlü kolejiyiz. Zeynep Ela Baş kızımızda tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olmuştur. Kendisini, kıymetli ailesini ve çok değerli öğretmenlerimizi kutluyoruz. 8. sınıf öğrencilerinin yanıtlayabileceği düzeyde, bilimsel geçerlilik, madde yapısı, dil ve anlatım yönünden güzel bir sınav hazırlayan Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ederiz. Bizler Yönetim Kurulu olarak üç kişiyiz. Yöntem Kolejinin buralara kadar gelmesinde emeği çok olan, gece gündüz çalışan değerli ortaklarım Serdar Akar’a ve Serdar Özdemir’e teşekkür ediyorum. LGS’ de geçen yıl Selçuklu Yerleşkesinden Türkiye birincisi çıkarmıştık. Bu yıl da Yaka Yerleşkesinden Türkiye birincisi çıkardık. Bu nedenle çok mutlu ve gururluyuz. Zeynep Ela Baş kızımızın yanı sıra sadece 1 yanlışı veya 1 boşu olan 25 öğrencimizi, LGS yüzdelik dilimine göre %2’lik dilime giren 40 öğrencimizi de kutluyorum. Öğrencilerimizi LGS hazırlık sürecinde hiçbir zaman yalnız bırakmayan idarecilerimize, rehber öğretmenlerimize ve mesleğinin gereği tüm enerjisini öğrencilerine veren değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘VELİLERİMİZİN KOLEJİMİZE OLAN GÜVENLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Özgür Pazarcı velilere kolejlerine olan güvenlerinden dolayı teşekkür ederek, “Velilerimizin kolejimize olan güvenlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu başarı bir kez daha göstermiştir ki, Yöntem Eğitim Kurumları Konya’da Meram Yerleşkesiyle, Yaka Yerleşkesiyle ve Selçuklu Yerleşkesiyle kendini ispatlamış bir kurumdur. Bizler Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, modern eğitim anlayışımızla evlatlarımızı yetiştirmeye devam edeceğiz. LGS’nin yapılabilirlik düzeyine baktığımızda okuyan, muhakeme yapan öğrenciler çok başarılı olmaktadır. LGS’ de Türkiye birincisi çıkarmak kadar güzel bir müjde daha vermek istiyorum: Bildiğiniz gibi Konya’da Collage Board onaylı tek AP okulu biziz. 2024-2025 eğitim-öğretim yılında 6 öğrencimiz dönem kaybı olmadan Kanada’ya gidiyor. 2024-2025 eğitim-öğretim yılında anaokulundan liseye kadar her kademede ayrı ayrı olmak şartıyla çift diploma programı uygulamaya devam edeceğiz. Uygulanan bu çift diploma programıyla Avrupa ve ABD’de 17 partner üniversiteye kabul garantisi veren Konya’daki tek okul Yöntem Koleji olmuştur.” 

‘BAŞARI ODAKLI BİR EĞİTİM HİZMETİ VERİYORUZ

Hatice Hatun Çocuk Mektebi kursları devam ediyor Hatice Hatun Çocuk Mektebi kursları devam ediyor

Okul Müdürü Bahattin Demir Yöntem Eğitim Kurumlarının başarı odaklı bir eğitim hizmeti verdiğini ifade ederek, “Yöntem eğitim kurumlarımız başarı odaklı, çağdaş ve bilimsel normlara uygun eğitim veren, sosyal kültürel ve akademik anlamda hayata ve üst öğrenime donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemiş okuldur.2024 LGS sonuçlarına göre kitlesel başarımız çok yüksektir. Öğrencilerimizin neredeyse tamamı Fen ve Anadolu Liselerine yerleşmiş bir durumdadır. Bu büyük başarı planlı ve disiplinli çalışmanın, azim ve kararlılığın bir sonucudur. Zeynep Ela Baş Türkiye Birincisi olarak bu başarımızı taçlandırmıştır. Kendisini, ailesini, öğretmenlerimizi, rehberlik servisimizi, idari kadromuzu emeklerinden dolayı kutluyorum. Bu gururu yaşattıkları içinde hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘BU BAŞARIDA OKULUMUN BÜYÜK BİR KATKI OLDU’

LGS Türkiye Binicilerinden Zeynep Ela Baş bu başarıda okulunun büyük bir katkısı olduğunu dile getirerek, “ Sınava hazırlık sürecinde ailem, öğretmenlerim yanımda oldular. Disiplinli bir şekilde çalıştım. Başarılı olmamda katkıları çok büyüktür. Bundan dolayı da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.    Zeynep Ela Baş’ın Annesi Funda Baş ve Babası Aykut Baş’ da, bu başarıdaki katkılarından dolayı okul idarecilerine ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

Kaynak: BÜLTEN