Türk Dünyası'nın acı günü Türk Dünyası'nın acı günü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına atanan Mehmet Özhaseki, devir teslim töreni ile görevi Murat Kurum'dan teslim almasının ardından, "Deprem konutlarının en kısa sürede bitirilmesini hedefliyoruz” dedi.
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Murat Kurum'un yerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına 24 Mayıs 2016-10 Temmuz 2018 tarihleri arasında bakanlık görevi icra etmiş olan Mehmet Özhaseki atandı. Özhaseki, bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreni ile görevine başladı. Törende konuşan Kurum, 5 yıllık bakanlık süresince afetlerde her türlü gayreti göstermeye çalıştıklarını söyledi.
Göreve gelirken devlete ve millete mahcup olmamayı dilediğini belirten Kurum, “Hamdolsun bugün de milletimize mahcup olmadan devletimiz için vatandaşımız için tüm ekibimizle birlikte gece gündüz çalıştık, ürettik. Ülkemizin refahı için, milletimiz için tüm gayretlerimizi sarf etmeye ve bu manada şehirlerimizi altyapısını üst yapısı geliştirmeye gayret gösterdik” dedi.
Kendisini bakanlık görevine atayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, desteklerinden dolayı Türk milletine, çalışma arkadaşlarına ve AK Parti’ye teşekkür eden Kurum, Türk milletiyle el le 81 ilin inşası için hep birlikte çalıştıklarını anlatarak, “Şimdi Türkiye Yüzyılı’nın ilk kabinesinde bayrağı görevi devraldığım bakanımıza iade ediyoruz. Kendisine bu süreçte bize vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçlerde bakanlığımız başarılı bir şekilde devam edecektir” diye konuştu

İHA