KTO Karatay Üniversitesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü 2. Sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’de bir ilk olan Meram Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi (DOSD Meram)’ı ziyaret ederek TIPKI SİZİN GİBİYİZ +1 FARKLA PROJESİ kapsamında etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında öğrenciler merkezde eğitim alan öğrenciler ile tişört boyama, parmak boya etkinliği gerçekleştirirken etkinlikte öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

Kto Karatay Üniversitesi Öğrencilerinden Anlamlı Etkinlik (6)

‘AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİN SORUMLUK SAHİBİ OLMASINI SAĞLAMAK’

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren  KTO Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Hazal Duman Alptekin, “  Aslında etkinliğimiz Sosyal sorumluluk projeleri yönetimi dersi kapsamında öğrencilerimiz tarafından hazırlanmıştır ve öğrencilerimizin dönem içerisinde ve dezavantaj gruplardan ve toplumun daha fazla fayda sağlamasını gerektiğini düşündüğü kesimlerle irtibata geçilmiştir ve bu noktada biz de Meram Down Sendromlu Bireyler Yaşam Merkezi ve öğrencilerimiz ile çalışmaya karar verdik. Süreçte öğrenciler için öncelikle sosyal sorumluluk projesi yapıldı. Aslında bugün burada bu sosyal sorumluluk projesinin uygulama ayağını gerçekleştirdik. Önce hem DOSD Meram’ı ziyaret ettik, oradaki öğrencilerle etkinlik yapıldı. Amacımız bu dersinde bugün yaptığımız etkinliğinde en önemli noktası aslında öğrencilerimizle toplumda daha çok bariyer korunan yerlerinin arasındaki mesafeyi yıkmak ve onlara daha fazla sorumluluk bilinci yüklemektedir. Bu süreçte de rektörümüz, dekanımız, okulumuzun tüm personelleri bu projeyi gerçekleştirmesine destek oldu. En nihayetinde öğrencilerimizin emeğiyle ‘Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla’ adı altında proje gerçekleştirildi” dedi.

Karapınar'da YKS provası gerçekleştirildi Karapınar'da YKS provası gerçekleştirildi

Kto Karatay Üniversitesi Öğrencilerinden Anlamlı Etkinlik (2)Kto Karatay Üniversitesi Öğrencilerinden Anlamlı Etkinlik (7)

Muhabir: MUHAMMED ESAD ÇAĞLA