Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Köseoğlu, seçim çalışmalarını değerlendirdiği açıklamasında partililere ve kendilerine ilgi ve alaka gösteren seçmene teşekkür etti. Hiçbir şekilde eşit olmayan şartlar altında ve Yeniden Refah davasına gönül vermiş, Ahlaklı Belediyecilikle şehre hak ettiği hizmetleri getireceğine inandığı için yanlarında olan vatandaşlarla yürüttükleri çalışmaların, şahsi ikbal meselesi olmadığını kaydeden Köseoğlu, “İkbali hak eden şehrimizdir, şehrimizin aziz insanlarıdır. Bu şehrin sokaklarını kuşatacak olan huzurdan, kardeşlikten başka talip olduğumuz bir makam yoktur. Bizim göreve gelmemizle birlikte makam da ikbal de Konyalıların olacaktır” dedi.

9Df9C1D4 8141 4148 8927 A169Cd8F0D27

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Konya'da şehit ailelerini ziyaret etti İçişleri Bakanı Yerlikaya, Konya'da şehit ailelerini ziyaret etti

BU ŞEHİR KİMSENİN ŞAHSİ MALI DEĞİLDİR

Mevcut yönetimin şehrin ufkunu daralttığını, kendilerine emanet olarak verilen makamı kendi ikballerine yonttuklarını ileri süren Köseoğlu, özellikle son 6 yıldır bu şehirde halktan gizlenen gerçekleri dile getirdiklerini, hizmet belediyeciliğinden nasıl hezimet belediyeciliğine gelindiğinin anlaşılması için uğraştıklarını ve kimseye şahsi husumet beslemediklerini söyledi. Köseoğlu, “Ömrü bu şehre hizmetle geçmiş, kültürden spora, tarımdan imara kadar hemen her alanda önemli tecrübeler edinmiş bir kardeşiniz olarak halkımızdan ricam şehirlerine sahip çıktıklarını cümle âleme göstermeleridir. Unutulmamalıdır ki; hepimiz faniyiz, bu şehir kimsenin şahsi malı değildir” diye kaydetti.

90958157 1C5D 4C5A 8149 08F53F8F975D

BU İŞGALCİLERE ARTIK DUR DİYECEĞİZ

İdarecilik vasfında olan kişilerin iyiliği emredip kötülükten uzak durması gerektiğinin kadim bir vasıf olduğunun altını çizen Köseoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Bu makamlara hak ederek gelmiş olsalardı bu kadar hırslarına yenik düşmezlerdi. Yalan ve dolanı aşikâr olan, karalamalarla ve kamu malını, yetimin hakkını peşkeş çekerek tek amaçları altlarındaki koltuğu kaybetmemek olan bu işgalcilere artık dur diyeceğiz. Yaptıkları asılsız haberler ve saldırılarla merhum Necmettin Erbakan hocamıza da haksızlık eden bu zihniyetin pervasızlığını halkımızın da gördüğüne inanıyorum. Hemşerilerimiz bu seçimde, kendilerine tepeden bakan, hakkı ve hukuku ihlal eden, şehrin sivil kuruluşlarına husumet besleyen, haber organlarının sesini kısan, yatırıma değil lükse önem veren, şehrin trafiğiyle değil sanal âlemin trafiğiyle ilgilenen, Hakkı değil rantı önceleyen bu anlayışa geçit vermeyeceklerdir. Çağrımızı gönlünde tartan ve bu hakikatli çağrıya kulak tıkamayan halkımızdan Allah razı olsun. Seçimlerin ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlar getirmesini Cenabı- Allah’tan niyaz ediyorum.

989C816C 48A8 4C70 B978 7D91Dd8A01D8

Kaynak: HABER MERKEZİ