Konyaspor maçı Özdamar’a emanet Konyaspor maçı Özdamar’a emanet

Konyaspor'un tarihinde ilk kez Yüksek Divan Kurulu toplantısı gerçekleşti. Konya Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programa, tüzük gereği mevcut yönetim kurulu, kulübün eski dönem başkanları ile on yılı aşkın süredir üyeliği devam eden genel kurul üyelerikatıldı.

92 üyenin yer aldığı kurulda, Yüksek Divan Kurulu Başkanı olarak Ahmet Şan seçildi. Bir yıl süreyle görev yapacak Ahmet Şan başkanlığındaki divan heyetinde Mehmet Günbaş, Serhat Yaya, Sertaç Tuza ve Ömer Demirhan'da yer alacak.

Programda konuşma gerçekleştiren Konyaspor Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Şan, "Kurulumuzun camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Diğer kulüplerde Yüksek Divan Kuralları gerçekleşir ve takımın geleceği ile ilgili konuşulur, istişareler yapılırdı. Biz de bugün bunu gerçekleştiriyoruz. Konyaspor'umuzun gelişimi için tavsiye ve önerilerde bulunacağız. İlk kez Yüksek Divan Kurulu toplantısını düzenleyen Başkanımız Fatih Özgökçen'e teşekkür ediyorum." dedi.

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen ise kulübün bu günlere gelmesinde emeği olan kişiler ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarının altını çizerek, şunları kaydetti: 

"Konyaspor'un zor zamanlarında çalışan ve elini taşın altına koyan kıymetli ağabeylerimizi burada görüyorum. Toplamda 92 kişi divan üyemiz var. Kurulumuzun amacı Konyaspor'un gelişimi için istişarede bulunmak, tavsiye almak ve doğru yanlış yaptığımız konuları tartışmaktır. İnşallah 3 aylık süreçlerde bu toplantıyı yapmayı düşünüyoruz. Şehrin yöneticileri ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Bir ve beraber olduğumuz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok."