Süper Lig’de heyecan kaldığı yerden devam ederken, temsilcimiz Arabam.com Konyaspor’da kötü gidişat devam ediyor. Lige iyi bir başlangıç yapan ve ardından Teknik Direktör İlhan Palut ile yollarını ayırdıktan sonra daha da düşüşe geçen Konyaspor, çıkmaza girdi. Anadolu Kartalı ligin başında zirve hesapları yaparken, şimdi ise kümede kalma adına mücadele veriyor.

STANOJEVİC ÇARE OLMADI

Konyaspor’da Aleksander Stanojevic takıma çare olmazken, yeşil beyazlılar Sırp teknik adam yönetiminde pozisyon üretmekte ve alan savunması noktasında ciddi sıkıntılar yaşıyor. Stanojevic kendi kariyeri ve Konyaspor adına tarihi tersten yazamaya devam ederken, rakip kalelere gol bile atamadı. Konyaspor Stanojevic yönetiminde ligde henüz galibiyetle tanışmamışken, sadece hazırlık maçında Afyonspor’u mağlup etmişti.

‘YÖNETİM CİDDİ ELEŞTİRİ ALIYOR’

Konyaspor’da son haftalarda ise yönetim ciddi olarak hedef tahtası haline geldi. Konyasporlu taraftarlar Giresunspor maçında Konyaspor yönetimini bir kez daha topa tuttu. Binlerce kişi hep bir ağızdan yönetim istifa derken, taraftarlar maçta zaman zaman oyuncuları da ıslıklamıştı. Özellikle Teknik Direktör İlhan Palut ile yollarını ayırdıktan sonra Konyaspor’da düşüş dikkatlerden kaçmazken, yönetimin taraftarın sesine nasıl bir cevap vereceği ise merakla bekleniyor.

‘KONYASPOR GENEL KURUL KARARI ALACAK MI?

Anadolu Kartalı Konyaspor’un kısa vadede ise Olağan Genel Kurul kararı alması şu an için mümkün gözükmüyor. Konyaspor’un en az sezon sonuna kadar görevlerine devam etmesi bekleniyor. Aleksander Stanojevic’ten istediği verimi alamayan Konyaspor’un yola Sırp teknik adam ile devam edip yada etmeyeceği merak konusu haline gelirken, ilerleyen günlerde Konyaspor’un Sergen Yalçın ile temas kurabileceği iddiası ise gündeme bomba gibi düştü.

‘STANOJEVİC İSTİFA EDEBİLİR’

Konyaspor Teknik Direktörü Aleksandar Stanojevic, ise istifayı değerlendirebileceğini ifade etmişti. Galibiyet alamadıkları için sinir bozucu bir durum içerisinde olduklarını ifade eden Aleksandar Stanojevic, “Maalesef kazanamadık. Özellikle birden çok direkten dönen şutumuz oldu. Fakat ne yazık ki topu ağlarla buluşturamadık. Tabii ki maç süresince iyi olan ve kötü olan durumlarımız oldu. Kaleden dönen birden çok şutumuz oldu. Kesinlikle daha iyi bir performans ortaya koymamız gerekirdi. Topu ağlarla buluşturmamız lazımdı. Başlangıçtan itibaren taraftarımızdan çok iyi bir destek aldık. Öncelikle onlardan özür dilemek istiyorum. Fakat nihayetinde istenileni veremedik. Bundan dolayı çok üzgünüm” diye konuştu.

‘İSTİFAYA HAZIRIM MESAJI’

İstifa sinyalleri veren Sırp Teknik Direktör Aleksander Stanojevic, “Öncelikle ben vazgeçen bir ruha sahip değilim, vazgeçmeyeceğim elbette. Fakat tabii ki bu takımın menfaati için olacaksa ben ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Bu oyuncuların düşüncesi, yönetimin veya herhangi birinin düşüncesiyse ve takımın menfaatine olacaksa elbette düşünebilirim, gözden geçirebilirim. Ne yazık ki istenileni alamadık. Bireysel perspektifte konuşmak gerekirse kendi tarafımda gereken her şeyi verdim fakat kulüpten böyle bir talep, böyle bir durum söz konusu ise tabii ki istişare etmeyi ve konuşmayı göz önüne alabilirim” ifade ederek istifa sinyalleri verdi.

Ankaragücü maçı hazırlıkları devam ediyor Ankaragücü maçı hazırlıkları devam ediyor

SAMET AKTAŞ