Anlaşma kapsamında Süper Lig’te TÜMOSAN Konyaspor ismiyle mücadele edecekken, forma göğsünde ise yine TÜMOSAN olacak. Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’ndaki imza törenine katılım ise yoğun oldu. Anadolu Kartalı Konyaspor, bu anlaşmadan 42 milyon TL kazanacak. Anlaşma gereği ise bazı opsiyonların olduğu ifade edildi. Diğer sponsorlukların ise en kısa zamanda resmiyete dökülmesi bekleniyor.  

‘MARKALAR GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR’

Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi. Başkan Özgökçen, “Sponsorluk noktasında emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Daha önce Konya dışındaki bir firma ile sponsorluk anlaşması yapmıştık. Arabam.com firmasıyla oldukça güzel birliktelik yaşadık. Bu noktada Arabam.com yetkililerine teşekkür ediyorum. Gelinen nokta itibarıyla Konya’nın iki markası güçlerini birleştiriyor sloganıyla birlikteliği resmiyete döküyoruz. TÜMOSAN firmasıyla isim ve göğüs sponsorluğu noktasında anlaştık. Tabi Konya içerisinde bizim küçüklüğümüzden beri ismini duyduğumuz, tabiri caizce motor denilince akla ilk gelen firma TÜMOSAN. Konya’mıza istihdam sağlıyor. Güzel hizmetlere imza atıyor. TÜMOSAN firması 15-16 bin kişiye istihdam sağlayan çok büyük bir firma. Birçok sektörde yer alıyorlar. Allah emeklerini yağlı etsin. İnşallah daha güzel hizmetlere de imza atarlar” dedi.

Gençlerbirliği "4 ayda bir" genel kurula gidiyor Gençlerbirliği "4 ayda bir" genel kurula gidiyor

‘İKİ ÖNEMLİ MARKA’

Konyaspor ve TÜMOSAN’nın önemli markalar olduğunu kaydeden Özgökçen, “Konya’nın bu iki lokomotif gücünün biliyorsunuz Konya için hep Konyaspor hep marka.  Konyaspor camiasın kendisine destek olanı, beraber yürüyeni, hiçbir zaman unutmaz. Bunun da örnekleri daha önce yaşadık ve yaşıyoruz. İnşallah TÜMOSAN markasıyla da yaşamaya devam edeceğiz. TÜMOSAN ile işbirliği yapmak, Konyaspor’un marka gücünü inanıyorum ki çok daha ileriye taşıyacaktır. Beraber çok büyük başarılara imza atacağımızdan eminim. Bunla alakalı en ufak bir şüphemiz bulunmamaktadır” diye konuştu.

‘ÖNEMLİ DESTEK SUNDU’

Özgökçen sözlerinin devamında ise şu ifadelere yer verdi, “Hep söylediğimiz şuydu; göreve geldiğimiz günden itibaren 2,5 yıllık süre içerisinde bir ve beraberlik içerisinde olacağız dedik. Hatalarımızı, kusurlarımızı en alta indirmek için mücadele edeceğiz dedik. Bu mücadele de Konya’nın dinamikleri bize yardım edecek. Bu şekilde yolumuzu aydınlatarak başarıya ulaşacağımızı ifade etmiştik. Yine söylüyorum TÜMOSAN markası bize son derece önemli bir desteği verdi. Biliyorsunuz sporda sponsorluklar son derece önemli. Biz bunu ne kadar geliştirebilirsek ne kadar çok artırabilirsek, Konyaspor’u çok daha iyi yerlere getirecektir. İmza törenimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. TÜMOSAN ailesine en kalbi şükranlarımı sunuyorum”

TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun ise, şu görüşlere yer verdi, “TÜMOSAN ile Konyaspor önemli bir işbirliğine başladı. TÜMOSAN Konya’yı kendine merkez edinmiş, 1976 yılında kurulan bir şirket. Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız tarafından temeli atılmış, 1981’de ilk dizel motor üretimini gerçekleştirmiş, 1984 yılında ilk traktör üretimini yapmış. Türk tarımına binlerce traktörü ulaştırmıştır. Bizim paydaşlarımız TÜMOSAN’ı Türk Boğası olarak adlandırıyorlar. Bizde şunu biliyoruz. Konyaspor’umuza da Anadolu Kartalı deniyor. Türk Boğası ile Anadolu Kartalı’nın yapmış olduğu bu işbirliği 2023-2024 sezonunda yeşil beyaz takımımız için bir güç oluşturacağını düşünüyoruz. Konyaspor Anadolu takımlarının ruhunu taşıyan bir kulüp. Konyaspor’a destek vermekten mutlu ve gururluyuz. TÜMOSAN yine aynı zamanda Türk tarımına önemli destekler veriyor. Konyaspor’a yeni sezonda başarılar diliyor, inşallah şampiyonluk bekliyoruz.”

SAMET AKTAŞ