Fatih Özgökçen’den bayrağı devralan ve Konyaspor’da Kulüp Başkanlığına seçilen Ömer Korkmaz, kulübün yeni başkanı seçildi. Korkmaz, “Yeni yönetim kurulu olarak hedefimiz Konyaspor’u zorlu süreçten çıkarmak” dedi.

Anadolu Kartalı Konyaspor'da Olağan Genel Kurul heyecanı yaşandı.  20 Kasım'da yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle bugün yapılan toplantıda toplam 423 delegenin katıldığı öğrenildi. Konyaspor'un Olağan Genel Kurulu'da yoğun kalabalık dikkatlerden kaçmadı. Ramada Otel'de düzenlenen genel kurulda taraftalar da hazır bulundu.

KATILIM YOĞUN OLDU

Olağan Genel Kurul’a AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Hakan Özer, Latif Selvi, Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili Barış Bektaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, spor camiasının önde gelen isimleri, taraftar ve çok sayıda delege katıldı. Kurulda Divan Başkanlığını ise Fatih Yılmaz yürüttü. Fatih Özgökçen ve yönetim kurulu üyeleri ibra edildi.

AKDEMİR’İN LİSTESİ KABUL EDİLMEDİ

Konyaspor’da gerçekleştirilen Olağan Kurulda başkanlığa ise Fatih Özgökçen’den bayrağı devralan Ömer Korkmaz seçildi. Daha önce adaylığını açıklayan iş adamı Bekir Akdemir'in listesi ise divan başkanlığı tarafından kabul edilmedi. Akdemir’in yönetim kurulunda yeteri kadar delege üyesi bulunmaması nedeniyle tüzük kararı doğrultusunda kabul edilmedi.

KONYASPOR İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK

Kürsüye ise ilk olarak Fatih Özgökçen çıktı.  TÜMOSAN Konyaspor’da başkanlığına veda eden Fatih Özgökçen, önemli açıklamalarda bulundu. Özgökçen, yeşil beyazlı takım için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. Konyasporlu olmaktan gurur duyduğunu kaydeden Özgökçen, “Konyaspor önemli bir değerdir. Bu forma hepimizin aklıdır. Futbol takımımızın birlik ve beraberlik içerisinde ligi üçüncü bitirmiştir. Basketbol Takımımız Süper Lig’e yükselmiştir. Futbol takımımızın üçüncü olmasından ötürü inşallah bir gün Konyaspor şampiyon olacaktır. Basketbol takımız Süper Lig’e yükselecektir. Konu Konyaspor olunca, bakanımız, vekillerimiz, başkanlarımız gerekli çabayı göstermiştir. İlgi ve alakalarını esirgemeyen sayın eski bakanımız Murat Kurum’a, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve herkese teşekkür ediyorum. Yeni başkanımız ve teknik heyetimiz mutlaka yeni başarılar kazanacaktır. Bu başarı taraftarlarımız ile birlikle gelecektir. Bundan sonrada bir taraftar olarak Konyaspor’u canı gönülden desteklemeye devam edeceğim Şimdi kravatları çıkarmanın vakti geldi. Bir hakkımız geçtiyse helallik bekliyoruz” dedi.

KONYASPOR’UN BORCUNU DÜŞÜRDÜK

Konyaspor’un önemli bir marka olduğuna işaret eden Özgökçen, “Kurucu başkanımızın emeklerini boşa çıkarmamak için çalıştık.  Değerli kardeşimiz Ahmet Çalık’ın hayalleri süsleyen şampiyonluktan asla vazgeçmedik. Aldığımız her kararda Konyaspor ‘un menfaatlerini hep ön planda tuttuk. Konyaspor için hem maddi hem de maddi olarak elimizden geleni yaptık. Şimdi Konyaspor başkanı olarak değil, taraftarı olarak diyorum ki; Mevlam sonraki yönetimimize güç ve destek versin. Bundan sonrada yeni yönetimimizi canı gönülden destekleyelim. Asıl olan Konyaspor’dur. Hiç kimseye kırgınlığım yoktur. Konyaspor’un borcu bugün yükselen kura rağmen 634 milyon liradır. 2,5 sene önce 30 milyon avro olarak devraldığımız borcu bugün 20 milyon avroya düşürdük” diyerek sözlerini noktaladı.

ALTAY: KONYASPOR HERKESİ BİRLEŞTİRİYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, genel kurulun takımın geleceğine ışık tutacağını söyledi. Konyaspor’un şehrin en önemli markası olduğunu kaydeden Altay, “Konyaspor herkesi ortak noktada birleştirmiştir. Bizler Konyaspor’a olan sevdamızı iyi kötü günde her zaman gösterdik. Bazen üzüldük. Bazen sevindik. Konyaspor’a karşı olan sevdamız hiçbir zaman eksilmedi. Elimizden gelen çabayı her zaman ortaya koydu. Fatih Başkanımızın Konyaspor’a önemli hizmetleri oldu. Görev aldığı dönemde eski bakanımız Murat Kurum’da Konyaspor’a çok büyük destekler verdi. Kendisine buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

BEKTAŞ: KONYA’DA SPOR KÜLTÜRÜ ARTIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili Barış Bektaş ise, şehrin en önemli markasının Konyaspor olduğunu ifade ederek, bu bilinçle yaklaşılması gerektiğini dile getirdi. Konyaspor’a her daim sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Bektaş, “Sıradan bir cemiyet çalışması gibi bunu görmemek lazım. Konyaspor’a hizmet aynı zamanda kamu hizmetidir. Görev alan değerli meslektaşım Fatih başkanımızı en güzel şekilde uğurlamak ve yeni gelen yönetimimize her daim sahip çıkmak gerekmektedir. Çocukluğumuzdan beri çekirdek çitleyerek seyrettiğimiz maçlardan bu yana Konya’da ciddi bir spor kültürü oluşmaya başladı. Bunu olumlu görüyorum. Konya’da sadece futbolda değil, diğer alanlarda da spor kültürü artıyor. Bu gelişmelerin artmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

KONYA SPOR’DA PARLAYAN BİR YILDIZ

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer ise, şehrin sporda parlayan bir yıldız olduğunu kaydetti. Özer, “Konya’mız sadece tarımda değil, hemen hemen her alanda önemli aşamalar kaydetti. İçinde bulunduğu yılda Konya’mız dünya spor başkenti. Konya’mız İslami Dayanışma Oyunları’na ev sahipliği yaptı. Tarihin en büyük spor organizasyonu idi. Konya sporda parlayan bir yıldız. Konyaspor’u hep birlikte hak ettiği yere taşıyacağız” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Latif Selvi ise, “Birlikte olabilirsek hayal ettiğimiz pek çok şeye kavuşabiliriz. İnşallah Konyaspor daha iyi yerlere gelecektir. Ben yeni dönemde görev alacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

ŞAN: DİYALOGLARIMIZI GELİŞTİRELİM

Konyaspor’da Yüksek Divan Kurulu olan ve Eski Konyaspor başkanı Ahmet Şan, yapılması gereken birlik ve beraberlik olduğuna vurgu yaptı. Şan, “Ömer Korkmaz arkadaşımızla yıllarca beraber yöneticilik yaptık. Süper Lig’de iyi bir yerde bitirmemiz önemlidir. Geriye dönmeye gerek yok. Önümüze bakacağız inşallah. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için. Sloganı ben zaten söyledim. Yeni yönetim özellikle basınla ve taraftarlar ile lütfen diyaloglarımızı geliştirelim. O stadyumun dolması lazım. Ömer bunu senden bekliyor ve başarılı olacağına inanıyorum” diyerek düşüncelerini aktardı.

KORKMAZ İLK MESAJI VERDİ

Konyaspor'da gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul'da başkanlığa Ömer Korkmaz seçildi. Ömer Korkmaz başkanlığı Fatih Özgökçen'den devraldı. İşte Ömer Korkmaz'ın o açıklaması, "Bildiğiniz gibi bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı devraldığımız Fatih Özgökçen, başkanımızdan yönetim kurulu arkadaşlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Konyaspor zor bir süreçten geçiyor. 100 yıldır var olan Konyaspor ‘umuz sıkıntılı süreçlere tanıklık etti. Camiada yaşanılan her sorun aslında bizlere tecrübe oldu. Konyaspor camiası olarak yeniden birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Her kesimi kucaklayan bir yaklaşımla zorlukları aşacağımıza inanıyoruz. Yeni yönetim kurulu olarak hedefimiz Konyaspor’u zorlu süreçten çıkarmaktır. Gayretimiz çabamız gece gündüz demeden Konyaspor için olacaktır” dedi.

KORMAZ BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU YAPTI

Korkmaz sözlerini ise şu şekilde tamamladı, “Çözeceğimiz her sorunda birlikte hareket edeceğiz Taraftarımız camiamız ve basınımız ile bir bütün olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz. Yeniden özlenen günlere döneceğimize yürekten inanıyorum. Şehrin her kesiminden maddi ve manevi her türlü desteği göreceğimize inanıyoruz. Konyaspor’u hep birlikte ayağa kaldıracağız. Yönetim kurulu arkadaşlarımız ile zorlu bir yola çıktığımızın bilincindeyiz. Birbirimizin sırtına yaslanacağımız bir ekip oluşturduğumuzu düşünüyorum.  Bulunduğumuz ortamda elini taşın altına koyan herkes bizim için çok değerlidir. Konyaspor’un başarısı için ter dökeceğiz. Her türlü yapıcı eleştiriye açık olacağız. Bu yola çıkarken bana desteklerini esirgemeyen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” (METİN VE GÖRSELLER İZNE TABİDİR. İZİN ALINMADAN KULLANILMAZ)

SAMET AKTAŞ

Semih Erden, basketboldan kopmak istemiyor Semih Erden, basketboldan kopmak istemiyor