30 Eylül 2022 tarihinde ‘Konyalı Firmalar Konyaspor’a neden destek vermiyor?’ adlı makalemizde takıma sahip çıkılması gerektiğini ifade etmiştik. Spor Muhabiri Samet Aktaş tarafından yazılan yazımız ise ses getirdi. Konyalı firmalardan Konyaspor’a destek gelmeye başlarken, taraftarların ise Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nu daha fazla doldurmaya başladığı görüldü.

‘KONYASPOR’U İLK YENİGÜN GÜNDEME TAŞIDI’

İslami Dayanışma Oyunları’nın ardından Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu zemini bakıma alınmıştı. Arabam.com. Konyaspor, stadyum alanındaki hibrit çim çalışmaları nedeniyle iç saha maçlarını Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu’nda oynamak zorunda kalmıştı. Bu zor süreçte Konyaspor kendi sahasında oynaması gereken maçları Eskişehir’de oynamış, ardından yönetimin rakip takımlarla deplasmanda ‘oynayalım’ teklifini Türkiye Futbol Federasyonu kabul etmemişti. Kulübün bu süreçte yaşadığı zorlukları, takıma sahip çıkılması gerektiğini 30 Eylül 2022 tarihinde Yenigün Gazetesi olarak gündeme getirmiştik.

Dağ Bisikleti Şampiyonası sona erdi Dağ Bisikleti Şampiyonası sona erdi

‘MAKALE SES GETİRDİ’

Makalemiz sosyal medyada ses getirirken, aradan geçen süre zarfında Konya, Konyaspor’a daha fazla destek vermeye başladı. Her maç önü Anadolu Kartalı Konyaspor için hazırladığımız broşürler, haberler ve yazılarımızda Konyaspor’u işlemeye devam ederken, şehre bir kez daha ‘Konyaspor markası bilincini’ hatırlatmış olduk.

 ‘YÖNETİM DESTEK GEZİLERİ YAPTI’

Yenigün Gazetesi’nin maç önleri hazırladığı içerikler sosyal medya hesaplarından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yenigün’ün fitilini ateşlediği bu durumun ardından Konya’dan, taraftarlardan ve sanayicilerden Konyaspor’a destek gelmeye devam ediyor. Konyaspor yönetimi ise ardından Konya’nın önde gelen sanayicilerine destek gezileri düzenlemeye başladı. Sanayicilerin Konyaspor’un bu yaklaşımına ise olumlu dönüş yaptı. Şehrin önde gelen firmaları takıma maddi ve manevi olarak destek sağlamaya başladı. Bu desteklerden biri ise örneğin, deplasman masrafları olduğu görülüyor.

‘HANGİ FİRMALAR DESTEK VERDİ?

Konyaspor’a destek veren yönetim ise firmalara resmi twitter hesabında teşekkür ediyor. Aytok, Genel Çelik, OSM Ambalaj, MCS, SERDRIP, Hipomak, Kamesh Welding, Yardımcı Beton, GDM, KPS Otomotiv, Emin Gül Tarım, Küçükbakırcı Metal, Kontensan gibi firmalar Konyaspor’a destek vermişti. Diğer sanayici iş adamlarının ise aynı kararlılıkla takıma maddi ve manevi destek vermesi bekleniyor.

‘YÖNETİM KAMPANYAYA HAZIRLANIYOR SANAYİCİLERİN YİNE DESTEK VERMESİ BEKLENİYOR’

Konyaspor yönetiminin ise takım için yakın zamanda bir kampanya başlatacağı ifade ediliyor. Her maç önü Konyaspor Store’lerinden çeşitli kampanyalar yapan yönetimin bu kez daha kapsamlı bir organizasyon düzenlemeyi hedeflediği ifade ediliyor. Kampanya ile şehrin Konyaspor bayrakları ile donatılması, sanayicilerin binlerce forma alması hedefleniyor. Şehrin önde gelen firmalarının bayrak ve forma kampanyasına yine ilgi göstermesi bekleniyor. Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, özellikle takıma sahip çıkılması gerektiğini her platformda ifade ederken, takım içindeki maddi dengeyi sağlamak zorunda olduklarını belirtiyor.

SAMET AKTAŞ