Aksaray’da çifte şampiyonluk sevinci yaşanıyor Aksaray’da çifte şampiyonluk sevinci yaşanıyor

Konyaspor Basket resmi twitter hesabından ayrılığı duyurdu. Engin Gençoğlu yönetiminde AYOS Konyaspor Basket Süper Lig’e yükselme başarısı göstermişti. Konyaspor özellikle kazanabileceği birçok maçı son saniyelerde yediği basketlerle kaçırmıştı.

Yeşil Beyazlılar’da basketbolcular özellikle bu dönemde sakatlık süreci geçirmiş, bu yüzden dolayı kadroda planlamasında sıkıntı çekmişti. Taraftarlar ise sosyal medya hesaplarından Engin Gençoğlu’na destek mesajları attı. Ayrılığa tepki gösteren Konyalı basketseverler, Gençoğlu’na sevgi gösterilerinde bulunmuştu. AYOS Konyaspor’dan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi, “Teşekkürler Engin Gençoğlu! Süper Lig'e yükselme heyecanını birlikte yaşadığımız, Koçumuz Engin Gençoğlu ile yollarımızı ayırdık. Gençoğlu'na kulübümüze vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz” denildi. Takımda ayrıca Can Altıntığ ile yolların ayrıldığı belirtiliyor.

‘GALATASARAY MAÇI HAZIRLIKLARI TAMAM’

Öte yandan AYOS Konyaspor Basketbol Takımı, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Lig 12.hafta maçında 31 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’de evinde karşılaşacağı Galatasaray NEF maçının hazırlıklarını tamamladı. Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’nda yapılan antrenman, CORE ısınma ile başladı. Antrenmanın ana bölümünde taktik çalışması gerçekleştiren takım, beşe beş ve dörde dört çift pota hücum setleri ile antrenmanı tamamladı. Konyaspor Basket, Galatasaray karşısında galibiyet hasretini dindirmek istiyor.

SAMET AKTAŞ