. AK Parti Konya Milletvekilleri Meryem Göka, Mehmet Baykan, Mustafa Hakan Özer, Ziya Altunyaldız, Selman Özboyacı, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanlarının katıldığı açıklamaya Cumhur İttifakı’nı destekleyen vatandaşlar da katılım sağladı.

‘KONYA, YARINLARI ÇOK DAHA GÜZEL BİR ŞEHİR OLACAK’

2 aylık bir seçim çalışmasının seçimlerle birlikte son bulduğunu anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, gittikleri her yerde sevgi ve muhabbet gördüklerini dile getirerek seçimde gayret eden Cumhur İttifakı paydaşlarına teşekkür etti. Demokrasiye olan inancın tam olduğunu vurgulayan Altay, ‘Şimdi yeni bir hikaye yazma zamanı’ diyerek, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da uyumlu bir şekilde Konya'nın menfaatine olan her işin arkasında olan bir anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz. Konya, yarınları çok daha güzel bir şehir olacak. Ben buna inanıyorum. Bu vesileyle bize destek olan, oy veren ve sandık başına gelen tüm Konyalılara teşekkür ediyorum. İnşallah bu güvene layık olmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Çaba sarf edeceğiz ve 5 yıl boyunca bu mübarek şehre hizmet etmek için gayret içerisinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

MSB gözdağı verdi! MSB gözdağı verdi!

 ‘BU ŞEHİR HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Görevi yeniden başlatıyoruz’ sözlerini anımsatan AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, seçilen belediye başkanlarına ‘hayırlı olsun’ dedi. Angı, görevlerine devam eden adayların durmadan yola devam ederken, yeni gelen yetkililerin ise bayrağı devralarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Angı, “Bu şehir her şeyin en güzeline layık, onun için çaba gösteren, gayret gösteren herkesten Allah razı olsun. Bazı ilçelerimizde diğer partiler bu seçimi kazandı ancak biz Cumhur İttifakı olarak MHP İl Başkanımızla birlikte ekibiyle sahada tüm milletvekillerimizle, bakanlarımızla mahalle mahalle sokak sokak dolaştık. Herkesi dinledik, milletimizin kararı bu şekilde! Bu kararın hayırlı olmasını ve şehrimiz ve ülkemiz için yeni dönemin hayırlar getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

‘YARINDAN İTİBAREN ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLIYORUZ’

Milli iradeye her daim saygı gösterdiklerini bildiren MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan ise Cumhur İttifakı çalışmalarının 31 ilçede devam ettiğini bildirerek, “Bugün gördük ki halkımız, hemşehrilerimiz farklı partilerden de yana oy kullandılar. Hemşehrilerimize her zaman saygı duyuyoruz ve Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi yarından itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz. Konya’mız ve ülkemiz için Allah birlik beraberlik versin. Belediyelerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

Editör: Samet Aktaş