Türkiye, ülkesi ve bayrağı için gece gündüz demeden korkusuzca savaşan nice vatanperveri bağrından çıkardı. Hatta Türk milletinin vatan ve bayrak sevgisi tüm dünyaya her zaman örnek oldu. Bu vatanperverlerden birisi de Konya Beyşehirli Eski Jandarma Özel Harekat’tan Teyfik Tarımcıoğludur. Tarımcıoğlu, çoğu zaman ölüme çok fazla yaklaştıklarını belirterek kutsal görevi için canını hiçe sayan arkadaşları adına herkesin dua etmesini istedi. 

J G H G G

“ÖZEL HAREKAT OLUNMAZ, DOĞULUR!”

Teyfik Tarımcıoğlu, Özel Harekatın, ülkenin sahip olduğu en iyi askerleri barındırdığını vurgulayarak Özel Harekatçıların; yeri geldiğinde aç kalabilen, hatta doğada bulduğu herhangi bir canlıyı yiyebilen, ölümcül eğitimlerden geçen ve bunlardan sağ çıkmayı başarabilen insanlar olduğunu aktardı. “Kısaca özel harekat olunmaz, doğulur!” diyen Teyfik Tarımcıoğlu, göreve başlamadan önce yaşadıklarından bahsetti. Tarımcıoğlu, “Ben de nizamiyeden içeriye girince bir rüyanın başladığını hissettim. Çok küçükken rüyamda Mustafa Kemal Atatürk’ü görmüştüm. Bir evin önündeyken yaveri beni çağırıyordu. Işıklı bir odaya girdiğimde Atatürk bana dönüp, ‘Vatan saflarında kutsal bir görevin olacak ve bunu başarıyla tamamlayacağından hiç şüphem yok’ demişti. Bu rüyayı bir daha göremedim. Ama beni çok etkiledi” diye konuştu.

J H D G J G M C V N M

“ÖLÜMCÜL EĞİTİMLERİMİZ OLMUŞTU”

Her günlerinin bir öncekinden daha zor geçtiğini anımsatan Teyfik Tarımcıoğlu, ilk aldıkları eğitimle son eğitimleri arasında uçurumlar kadar fark olduğunu söyledi. Ölümcül eğitimlerden de geçtiklerine dikkat çeken Tarımcıoğlu, “Bir boru hayal edin. İçeride su dolu. İçeriye giriyorsunuz ve bir tane çıkış, 3 boru var. Ayrıca her yer karanlık. Geriye dönersek eleniyor, ileriye gidersek de 3 borudan biri açık diğerleri tıkalı. Aynı anda üzerimize yaylım ateşi yapılıyordu. Biz de 100 metreyi sürünerek gidiyorduk. Kafamızı kaldırıp nereye gittiğimize bakamıyorduk. İçerideki 3 tane borudan da hangisinin açık olduğunu bilmiyorduk. Ben bu parkurdan çıkabilmiştim. Bu en zor eğitimlerimizden bir tanesiydi” diye kaydetti.

“NEFESİMİZ BİLE DONUYORDU!”

Görev yerinin ağırlıklı olarak Güneydoğu, Doğu Anadolu Bölgeleri ve Kuzey Irak olduğunu belirten Tarımcıoğlu, ilk görevini Siirt’te yaptığını dile getirdi. En zorlandığı görevinin ise Şırnak’ta gerçekleştiğini aktaran Tarımcıoğlu, “Çünkü hava aşırı derecede soğuktu. Bazen nefesimiz bile donuyordu. Bu hava şartlarında çıktığımız görev aşağı yukarı 1 hafta sürdü ve görevin sonunda iki asker kardeşimizin ayağı kesilmek zorunda kalmıştı” şeklinde konuştu.

J H G D J D G M N B C

ÖLÜMLE BURUN BURNA GELDİ

Bıçakla, uzun menzilli silahla veya gözüyle görmeyerek öldürdüğü çok sayıda  teröristin olduğunu açıklayan Tarımcıoğlu, görev süreci boyunca ölüme en çok yaklaştığı anlardan bir tanesinin bıçakla öldürdüğü terörist anı olduğunu ifade etti. Tarımcıoğlu, ölümle adeta burun burna geldiğini söyleyerek, “Şırnak bölgesinde her zaman gittiğimiz bir patika vardı. Sabah saatlerinde bu patikadan indiğim için bir teröristle temas etmem neredeyse imkansızdı. Öncü olarak önden gittiğimde yapmamam gereken bir şeyi yaptım ve silahı ön tarafıma astım. Sonrasında elma çıkardım, bıçakla da sapı dönderirken yürüyordum. Bir anda terörist karşıma çıktı ve elinde şarjörlü silah vardı. Beni gördüğünde o da şaşırdı. Teröristin aklına ilk gelen şey silahına davranmak oldu. Hızlı davranıp namluya elimi attım. Geriye doğru çekilse de tutmuş bulundum. O da ateş etmeye başladı. Amacı ayaklarımdan vurup yere düşürmekti. Birbirimizin etrafında bu şekilde döndük. Ben de bu sırada elimdeki bıçakla ona darbe indiriyordum. Ama meyve bıçağı olduğu için o an etkisi olmadı. Arkadaşlarım da terörist temasının olduğunu hissederek menzil almaya başladılar. Bu esnada karşımdakinin mermisi bitti ve onu tutup yere yatırdım. Çok fazla kan kaybediyordu. Sonrasında öldü” ifadelerine yer verdi. 

Bekledikleri yoğunluğu bulamadılar! Bekledikleri yoğunluğu bulamadılar!

KİMSEDE OLMAYAN MANEVİ GÜÇLERİ VAR

Bazen teröristlerin intikam istediğini çünkü çok fazla zayihat verdiklerini anlatan Tarımcıoğlu, sözlerine son olarak şunları ekledi: “Teröristler tepki göstermek ve intikam almak isterler. Sonrasında birleşip bize saldırırlar. Bir gün böyle bir duyum almıştım. O esnada birliğimiz arazideydi. Üst düzeyde emniyet almaya başladık. Bir anda simsiyah bir bulut üstümüze çöktü. Kendi elimizdeki silahı bile göremiyorduk. Teröristler geldi. Ama onlar bizi göremediği için başka bir yere ateş açtılar. Teröristler sonrasında ilerledi. Üstümüzdeki karabulut da gitti. Biz de onların peşine düştük ve saldırdık. Bunun gibi çok sayıda olay yaşadık. Bizim silah dışında manevi gücümüz de var. Kutsal görevinde mücadele eden kardeşlerimiz için dua edin. Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkmanızı ve kendinize çok iyi bakmanızı istiyorum.”

J H G D J G D J

Muhabir: TUBA KAYA