2018’de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesine Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanan ve görev süresince başta Konya olmak üzere ülke genelinde güzel hizmetlere imza atan Murat Kurum sağlık sorunları sebebiyle görevi bırakan Mehmet Özhaseki’nin yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden bakan olarak atandı. Bakan   Murat Kurum’un yeniden bakan olması  Konya’da büyük sevinç karşılandı.  Konyalılar sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşım ile Bakan Kurum’a başarı dileklerini iletti.

BAŞKANLARDAN KURUM’A TEBRİK

Ekici, Seydişehir'deki zehirlenme vakalarını yine gündeme getirdi Ekici, Seydişehir'deki zehirlenme vakalarını yine gündeme getirdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına, Cumhurbaşkanı kararı ile Murat Kurum’un yeniden atanmasının ardından Konya Protokolü sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşım ile Bakan Kurum’u kutladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine atanan hemşehrimiz Sayın Murat Kurum’a Sağlık Bakanlığı’na atanan Sayın Kemal Memişoğlu’na muvaffakiyetler diliyorum. Hayırlı olsun.” Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine atanan Hemşehrimiz Sayın Murat Kurum’a  muvaffakiyetler diliyor, görevi devreden Sayın Mehmet Özhaseki  Bakanımıza teşekkür ediyorum.Hemşehrimiz Sayın Fahrettin Koca’ya   Sağlık Bakanlığı görevindeki emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, Sağlık Bakanlığı’na atanan Sayın Kemal Memişoğlu’na  muvaffakiyetler diliyorum.  Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun.” Karatay  Belediye Başkanı Hasan Kılca ise, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atanan hemşehrimiz Sn. Murat Kurum’a ve Sağlık Bakanlığı’na atanan Sn. Kemal Memişoğlu’na muvaffakiyetler diliyorum. Görevlerini devreden değerli bakanlarımız Sn. Fahrettin Koca ve Sn. Mehmet Özhaseki’ye milletimize hizmetleri ve kıymetli çalışmaları dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum.”Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine atanan Hemşehrimiz Sayın Murat Kurum’a başarılar diliyor, görevi devreden Sayın Mehmet Özhaseki Bakanımıza teşekkür ediyoruz.Hemşehrimiz Sayın Fahrettin Koca’ya Sağlık Bakanlığı görevindeki emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, Sağlık Bakanlığı’na atanan Sayın Kemal Memişoğlu’na  başarılar diliyoruz. Hayırlı Mübarek olsun.”  

Muhabir: İBRAHİM HAKKI BÜYÜKHARBUT