Konya'da polis ekipleri piyasaya faturasız ve ruhsatsız silah sürüleceği bilgisi üzerine operasyon için düğmeye bastı. Bir kargo firmasında farklı illere gönderilmek üzere kolilenmiş vaziyette silah ele geçirilirken, göndericinin adresinde yapılan aramada ise onlarca uyuşturucu hap ele geçirildi.

Bir kişinin ölümüne neden oldu Bir kişinin ölümüne neden oldu

Beyşehir'de Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği Ekiplerince kaçak silah üretimi ve satışı yapan şahıslara karşı yapılan operasyonlara bir yenisi daha eklendi. Ekipler bir kargo firması aracılığıyla şehir dışına faturasız ve ruhsatsız silah gönderileceği bilgisi üzerine harekete geçti.

*Koliler Dolusu Kaçak Silah Ele Geçirildi*

Polis ekiplerinin kargo firmasına ait şubede yaptığı aramalarda Şanlıurfa ve Afyonkarahisar illerine gönderilmek üzere kolilenmiş 10 adet otomatik av tüfeği, 4 adet pompalı tüfek, onlarca birleştirilmeye hazır tüfek parçası ve şarjör ele geçirildi. Ekiplerce adreste yapılan incelemelerde göndericinin isim ve adresine de ulaşıldı.

*Göndericinin İş Yerinde Onlarca Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi*

Kargo firmasında yapılan incelemenin ardından vakit kaybetmeden gönderici Mustafa G.' e ait iş yerinde yapılan aramada ise 87 adet uyuşturucu hap ele geçirilirken iş yeri sahibi Mustafa G. gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Gözaltına alınan şahsın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.