Vefat eden Kıbrıs gazisi Konya'da dualarla defnedildi Vefat eden Kıbrıs gazisi Konya'da dualarla defnedildi

Nasreddin Hoca adına düzenlenen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri'nin 65'incisi bu yıl 5-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Melihat Gülses'ten Aleyna Tilki'ye, Volkan Konak'tan Pamela'ya, Şevket Çoruh'tan Müjdat Gezen ve Sunay Akın'a pek çok ünlü ismin katılması beklenen şenliğin bu yılki içeriği ise sivil toplum kuruluşlarının tepkisini topladı.

Temsili Nasreddin Hoca İlker Ayrık, “Bu sene göle maya çalarken niyetimiz, tüm dünyada maalesef acımasız savaşlar olurken ve bundan en çok çocuklar zarar görürken niyetimizin tüm dünya çocukları gülsün diye göle mayamızı çalacağız. Ama bu sene bir farklılık var ya tutarsa demeyeceğiz, illa tutacak diyeceğiz ve illa tutmalı diyeceğiz.” sözleriyle Akşehir Çayına maya çaldı.  Heyet daha sonra Gazi Okulu ve Tarihi Kilisede sergi ve sanat işlerinin açılışını gerçekleştirdi.

Programa; AK Parti  Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Nuri Köksal ve Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa da katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ