Konya’da, hac ibadetinin ardından kutsal topraklardan dönen hacılar karşılanmaya başlandı. Nuri Doğan Turizm ile hacca giden hacılar Konya’ya gelmeye devam ediyor.  Konya Havalimanında hacılar, aileleri ve yakınları tarafından çiçeklerle ve coşkuyla karşılandı. Hacılar yakınlarıyla hasret giderirken, bazı hacılar gözyaşlarına hakim olamadı. Hacıların yanlarında ikram edilmek üzere zemzem suyu ve hurmanın yanı sıra çeşitli hediyelik eşyalar getirdiği görüldü. Kutsal topraklarda bulunan Konyalı hacıların dönüşü önümüzdeki günlerde de süreceği öğrenildi.

Hüzün Ve Sevinç Birarada 6

‘DUALARDA GAZZE VE FİLİSTİN UNUTULMADI’

Hac ibadetini yerine getirerek Konya dönen Hacı Ramazan Yıldırım, dualarında  İsrail tarafından Gazze’de soykırıma uğrayan Filistinliler ile bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitleri unutmadıklarını ifade ederek, “ Allah’a şükürler olsun kutsal topraklara gidip hac görevimizi yerine getirdik. Bu yolda bize hizmet eden, programlarımızı ayarlayan ve ibadetin her anını bizlere dolu dolu yaşatan Nuri Doğan Turizm’e çok teşekkür ederim. Dilerim gidemeyen kardeşlerimize de en yakın zamanda kuraları çıkar ve kutsal topraklara giderek görevlerini yaparlar” dedi.

Hüzün Ve Sevinç Birarada 2

‘HAC GÖREVİNİ YERİNE GETİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADIM’

Hacı Azime Özçelik ise hac görevini yerine getirmenin nasip olduğunu ifade ederek, “Allah’ıma şükürler olsun en büyük emelim olan hac görevimi yerine getirmek nasip oldu. Hem Mekke’de hem Medine’de bize hizmet eden ve hizmetini esirgemeyen şirketimize çok teşekkür ederim. Oradalar da İslam âlemine, Gazze’ye, Müslümanlara, vatanımıza milletimize bol bol dualar etme imkânımız oldu” ifadelerini kullandı.

Hüzün Ve Sevinç Birarada 3

Sunduğu avantajlarla ‘Üniversite Şehri Konya!’ Sunduğu avantajlarla ‘Üniversite Şehri Konya!’

‘12 YILLIK HASRET SONA ERDİ’

12 yıllık hasretin sona erdiğine dikkat çeken Hacı Mustafa Necati Yavuz isimli hacı ise duygularını şu şekilde ifade etti. “Yaklaşık 12 yıldır kura bekliyordum. Hamdolsun bu sene çıktı ve eşimle birlikte kutsal topraklara giderek hac vazifemizi yaptık. Yol arkadaşlarımızdan da şirketimizden de çok memnun kaldık. Oteli, servisi, yemek hizmeti, sağlık hizmeti ile hep bizim rahatımız için çalıştılar. Teşekkür ederim. Allah herkese bu duyguyu çok geçmeden yaşamayı nasip etsin inşallah” şeklinde konuştu.

Hüzün Ve Sevinç Birarada 7

‘HACILARIMIZA EN İYİ HİZMETİ SUNDUK’

Nuri Doğan Turizm Çumra Bölge Temsilcisi Sedat Ulupınarlı’da yaptığı açıklamada” Nuri Doğan Turizm olarak yıllardır Konya başta olmak üzere pek çok il ve ilçede halkımıza hac ve umre organizasyonlarımızla hizmet etmeye çalışıyoruz. Hizmetimizin her ayağında, yani gerek Mekke’de ve gerekse Medine’de misafirlerimize Allah’ın rızasını ön planda tutarak hizmet ediyoruz. Bu senede hac ibadeti başta olmak üzere tüm umre programlarımızda kardeşlerimize hizmetin en iyisini vermenin gayretinde olduk. Bizi tercih ettikleri için kendilerine çok teşekkür ederiz” dedi.

Muhabir: MUHAMMED ESAD ÇAĞLA