Karatay Şehir Parkı’nda gerçekleşen etkinlikte konuşan Türkiye Görme Engelliler Derneği Konya Şube Başkanı Mustafa Karaca, “Görme engelli bireylerin eğitim olanaklarından faydalanmasını, sosyal, kültürel ve birçok alanda çeşitli faaliyetlerde bulunmasını sağlamak için etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu piknik organizasyonunda da engelli bireylerin daha çok sosyalleşmesini, duyarlı vatandaşlarımızla buluşup kaynaşmasını sağlamaya çalıştık. Verdikleri destekten dolayı Karatay Belediyesine ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

I M G 9860-1

'Programa destek veren herkese teşekkür ediyoruz'

Engellilerle ilgili farkındalığı arttırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Aşır Özcan ise, “Engellilerin bireysel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak aynı zamanda engellilerin ve ailelerinin sosyalleşmeleri, kaynaşma ve dayanışmalarına destek olmak amacıyla bu programı organize ettik. Programımıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

I M G 9921

'Farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik'

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek düzenlediği etkinliğin önemine değinen NEÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatör Yardımcısı İsmet Çavdar, “Hem engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin eğlenceli bir gün geçirmeleri hem de farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Desteklerini bizden esirgemeyen Karatay Belediyesine, gönüllülerimize ve programda emeği olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

I M G 9883

9 yıl sonra tayini çıkan öğretmene duygusal veda 9 yıl sonra tayini çıkan öğretmene duygusal veda

Kaynak: HABER MERKEZİ