Teröristlere nefes aldırılmıyor! Teröristlere nefes aldırılmıyor!

Emniyet güçleri, asker eğlenceleri ve yaz aylarının gelmesiyle artan düğünlerde maganda kurşunuyla can kaybı ve yaralanmaları engellemek adına kentin birçok noktasında denetimlerini sürdürürken gelen ihbarları anında değerlendiriyor.

WhatsApp Image 2023-08-23 at 10.02.30

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA, GELECEĞİ KARARTMA!

Edinilen bilgiye göre Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Karatay İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri Fetih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Çatalhüyük Mahallesi ve Meram İlçesindeki adreslerde düzenlenen asker eğlenceleri ve düğünlerden gelen silah atma ihbarları üzerine kısa sürede adreslere intikal etti.

Polis ekipleri 7 ayrı adreste yaptığı aramalarda 8 adet Kuru Sıkı Tabanca, 1 Adet Ruhsatsız Tabanca ve 1 adet Tam Otomatik Uzun Namlulu Av Tüfeği ele geçirdi. Ele geçirilen silahlar ile ilgili toplam 10 şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı. Ayrıca Çatalhüyük Mahallesinde düğünde havai fişek atıldığının görülmesi üzerine ekiplerce ilgili şahıs hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununa muhalefet suçundan idari işlem başlatıldı.

EMNİYET UYARDI, DÜĞÜN EVİ YAS EVİ OLMASIN!

Özellikle yaz aylarında artan düğün merasimlerine ve asker eğlencelerine dikkat çeken Konya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, “Sizin Eğlenceniz Başka İnsanların Acısı Olmasın. "Düğün Evi Yas Evi Olmasın” diyerek uyarılarda bulundu.