Konya’da 24-26 Mayıs günlerinde sürecek olan Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) 3. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi ve Sergisi’nin açılışı yapıldı. Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleşen açılışa; Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir, çok sayıda hekim, akademisyen ve öğrenci katıldı. Kongrenin bu yılki teması ise, diş hekimliği alanındaki güncel ve yenilikçi yaklaşımlar olarak belirlendi. Kongrede Periodontoloji, Endodonti, Protetik Diş Tedavisi, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Restoratif Diş Tedavisi, Ortodonti, Pedodonti ve Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi gibi birçok önemli alanda en son gelişmeleri ve yenilikleri paylaşılarak sektöre önemli katkılarda bulunuldu. Bin 500'ün üzerinde katılım kaydı alan kongrede, 373 bildiri, 158 poster bildiri ve 215 sözlü bildiri ile bilimsel program zenginleştirildi. 56 firmanın stant katılımı ile sektörün önde gelen firmaları da destekte bulundu. Toplamda 13 kurs, 36 davetli konuşmacı oturumu ve 30 sözlü bildiri oturumu ile bir program hazırlandı.

Sarayönü dün akşamı sinemada geçirdi Sarayönü dün akşamı sinemada geçirdi

Vfvbfvbfb

“DÜNYA STANDARTLARINA ULAŞMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

Programda konuşan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Türkiye’nin diş hekimliği alanında dünya standartlarına ulaşma yolunda ilerlediğini ifade ederek sağlık alanında başarılı olmadan diğer konularda kat edilen başarıların eksik kalacağını belirtti. Sağlık alanındaki tüm yaklaşımların, plan ve stratejilerin bu gerçek üzerine inşa edilmesi gerektiğine dikkat çeken Cem Zorlu, “Ülkemizdeki diş hekimliği eğitimi ve hizmetleri dünya standartlarına ulaşma yolunda büyük adımlar atmaktadır. Bu yüzden düzenlenen bu tür kongreler oldukça önemlidir. Bu kongrenin düzenlenmesinde Diş Hekimliği Fakültemize, akademi ve idari personelimize, değerli paydaşlarımıza ve destekçilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu üç gün boyunca dolu dolu geçecek oturumlarla hem mesleki anlamda zenginleştiğiniz hem de yeni dostluklar ve işbirlikleri kuracağınız verimli faydalı bir kongre temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Dekan

“BİN 500’DEN FAZLA MESLEKTAŞIMIZI MİSAFİR ETMEKTEN GURUR DUYUYORUZ”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir ise, 3 gün boyunca devam edecek kongrede kurslar, paneller, konferanslar ve fuar alanı ile diş hekimliği sektörüyle alakalı güncel gelişmelerin ele alınacağını söyleyerek kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’ya ve herkese teşekkür etti. Diş hekimliğinin önemini bildiklerini, mesleği geleceğe taşıyacak fikir ve çalışmaları dikkatle takip ettiklerini de belirten Tunçdemir, “Bu bilinçle 2019 yılında ‘’Modern Diş Hekimliğinde Dijital Yaklaşımlar’ konulu ilk sempozyumumuzu gerçekleştirdik. 2021 yılında bin 500 kişi ve Türkiye’deki Diş Hekimliği fakültelerin yüzde 80 katılımın olduğu 1. Uluslararası Kongremizi online olarak gerçekleştirdik. Daha sonra 2022 yılında 22 yıldır yapılmayan ve Konya’da ilk defa büyük çaplı bir diş hekimliği kongresi düzenleyerek bin 200’den fazla meslektaşımızı Konya’da toplamanın ve yüz yüze 2. Uluslararası Diş Hekimliği Kongremizi düzenlemenin sevincini ve mutluluğunu yaşadık. Çok kısa süre önce İstanbul’da Dünya Diş Hekimleri Fuarı, yakında zamanda yine İstanbul ve Antalya’da Dünya Diş Hekimliği Kongresi, Endodonti Kongresi, Estetik Diş Hekimliği Akademisi Kongresi gibi büyük ve yıllardır yapılan Diş Hekimliği Kongreleri olmasına rağmen meslektaşlarımız bizim kongremizi tercih ettiler. Konya’da bin 500’den fazla meslektaşımızı bu üç gün misafir etmenin haklı mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Gösterdiğiniz büyük ilgiye şahsım ve fakültem adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Gggggggfeesfsfaggdfrs

Kaynak: TUBA KAYA