Konya’da 24-26 Mayıs günlerinde sürecek olan Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) 3. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi ve Sergisi’nin açılışı Selçuklu Kongre Merkezinde yapıldı. Bu organizasyonla ilgili değerlendirmelerde bulunan NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir ve Diş Hekimliği Fakültesi Diş Tedavisi Ana Bilim Dalında Doç. Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Demirel ise, Kongre’nin ilgi gördüğünü belirterek bu programın çok önemli olduğunun altını çizdiler.

3 1Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir Kopya

“İŞİNİ İYİ VE SEVEREK YAPAN HER ZAMAN KAZANIR”

Dekan Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir, fakülte olarak Diş Hekimliği Kongresi ve Sergisini gelenek haline getirdiklerine işaret ederek bu durumdan çok mutlu ve gururlu olduklarını vurguladı. Bu organizasyonun çok fazla ilgi gördüğünden bahseden Ali Rıza Tunçdemir, “Yakın zamanda Dünya Diş Hekimliği Kongresi, Dünya Diş Hekimliği Fuarı gibi organizasyonlar yapılmasına rağmen bin 500’ün üzerinde kayıt aldık. Konya’da böyle bir organizasyonu yapabilmek gerçekten çok zor. Ama bu rakamlara ulaştığımızı görmek bizi gururlandırıyor. Her alanda teknoloji ilerlediği gibi sağlık alanında da çok hızlı ilerliyor. Dolayısıyla biz de fakülte olarak yenilikleri yakalayıp meslektaşlarımızla paylaşmak için Diş Hekimliği Kongresi ve Sergisini gerçekleştirdik. Bunların yanında sergide satılan ürünler daha uygun fiyatlı oluyor. Öğrencilerimiz de en son mesleki olarak üretilen biyometaryelleri bu kongrede görme fırsatı ediniyorlar. Alanında tanınmış uzman hocalarımızın gelip burada son gelişmeleri anlatmaları mesleki açıdan gurur verici. Kongremize dışarıdan gelenler bu sayede Konya’yı da tanımış ve görmüş oluyor. Öğrencilerimiz ise, ‘yeni nesil diş hekimliği’ adı altında kendilerini yetiştirmek istiyorlar. Çünkü diş hekimliği fakültesi ve mezun sayısı oldukça arttı. O yüzden bilgisini güncelleyen ve teknolojiyi takip eden meslektaşlarımız ön saflarda yer alacak. Dolayısıyla öğrencilerimize bu kongrede bizleri destekledikleri için çok teşekkür ediyorum. İşini iyi ve severek yapan her zaman kazanacaktır” diye konuştu.

Sanatçı özgün olmalı! Sanatçı özgün olmalı!

3 2Doç. Dr. Mehmet Demirel Kopya

“DİŞ HEKİMLİĞİ KONGRESİ AZ YAPILDIĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Diş Tedavisi Ana Bilim Dalında Doç. Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Demirel ise şunları kaydetti: “Bu tür kongreler günümüzde diş hekimliği fakülteleri tarafından çok fazla gerçekleştirilmiyor. Kongrelerin ve panellerin akademik yönü ortaya pek çıkarılmıyor. Biz de bu eksiği kapatmak niyetiyle yola çıkmıştık. Başardığımızı da düşünüyorum. Dışarıdan gelen geri dönüşler de çok olumlu. Ülkemizde sevilen ve bilinen birçok hocamız fakülte ortamı olduğu için buraya rahat bir şekilde geliyor. Ben burada olmaktan memnuniyet duyuyorum. Hatta bu tür organizasyonların önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca sektöre de katkı sağlanmış oluyor. Kongre hazırlığı ciddi bir emek gerektiriyor. O yüzden bu tür organizasyonlarla pek karşılaşmıyoruz. Bundan dolayı önemli bir açığı kapatan kongremiz sektöre katkıda bulunuyor.”

K J F K H F K H K

Muhabir: TUBA KAYA