Karatay Belediyesi, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Kılıçarslan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle düzenlenen “Konya Robofest Robot Yarışması” tamamlandı. Konya’nın 11 ilçesinden 52 ortaokul, 44 lise ve 5 BİLSEM olmak üzere toplamda 101 okulda eğitim gören 761 öğrenci ile 203 danışman; 417 robot ve projesiyle yarışmaya katıldı. Karatay Gençlik ve Spor Bakanlığı Karatay Gençlik Merkezi’nde iki gün süren yarışma; Çizgi İzleyen Robot Yarışması, Sctrach ile Oyun Tasarımı Yarışması, Yazılım Yarışması, Dönüşüm Robotu Yarışması, Serbest Kategori Yarışması, Yumurta Toplayan Robot Yarışması, Hızlı Çizgi İzleyen Robot Yarışması, Tarım ve Afet Yönetimi Yarışması, İHA-Drone Yarışması ile Sünger Bob Yarışması kategorilerinde değerlendirildi.

AW088951_02

Konya Robofest’te dereceye girenler ödüllerini aldı
Konya Robofest’te dereceye giren öğrenci, danışman ve okullara ödülleri, Karatay Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi. Ödül törenine Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Konya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Doğan, Karatay Belediyesi Başkan Yardımcıları, belediye meclisi üyeleri, yarışmaya katılan okulların yönetimleri, öğretmen ve öğrenciler ile aileleri katıldı. Proje kapsamında kategorilerinde dereceye giren yarışmacılar ile okullarına plaketleri ve ödülleri; Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Konya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Doğan ve davetliler tarafından verildi.

AW088951_03

Konya Robofest yarışması’nın şampiyonları
Konya Robofest çerçevesinde Çizgi İzleyen Robot Yarışması’nı Süleyman Çelebi Ortaokulu, Sctrach ile Oyun Tasarımı Yarışması’nı Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu, Yazılım Yarışması’nı Karatay BİLSEM, Dönüşüm Robotu Yarışması’nı Karatay BİLSEM, Serbest Temalı ve Temasız Kategori Yarışması’nı Nuri Pakdil Anadolu Lisesi, Yumurta Toplayan Robot Yarışması’nı Selçuklu Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hızlı Çizgi İzleyen Robot Yarışması’nı Akşehir Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İHA-Drone Yarışması’nı Adil Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazanırken Sünger Bob kategorideki yarışmayı ise Prof. Dr. Ömer Dinçer Kız Anadolu Lisesi şampiyon olarak kazandı. Öte yandan yarışma kapsamındaki tüm kategorilerde toplamda en yüksek puanları toplayan Karatay BİLSEM, Karatay Kılıçarslan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nuri Pakdil Anadolu Lisesi, Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu ile Prof. Dr. Ömer Dinçer İmam Hatip Anadolu Lisesi’ne de 3D Yazıcı hediye edildi.
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Robofest’e katılan ve dereceye giren herkesi tebrik etti. Başkan Hasan KılcA, “TEKNOFEST’in izinde ilerleyen ROBOKARATAY projemizin 3’üncü yılında Konya Robofest’i tamamladık. Konya Robofest’e katılan ve dereceye giren bütün okullarımızı, öğretmenlerimizi, danışmanlarımızı, öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. belediye olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AW088951_04

Uzaydaki yerimizi aldık! Uzaydaki yerimizi aldık!

AW088951_05

AW088951_06