Konya'da kuvvetli rüzgar, sabah saatlerinden itibaren etkisini artırdı.

Selçuklu ilçesinde bazı ağaçlar devrildi, trafikte aksamalar yaşandı.

Karatay ilçesinde bir binanın uçan çatısı Sedirler Köprülü Kavşağı'na düştü. Fırtına nedeniyle bazı sokaklarda elektrik kabloları koptu.

Belediye ekipleri, devrilen ağaçları, uçan çatıları ve kopan kabloları kaldırmak için çalışma başlattı.

Karapınar ilçesinde Belediye İş Hanı çatısındaki baz istasyonu rüzgarın etkisiyle park halindeki bir otomobilin üzerine devrildi.

Baz istasyonunun devrilme anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Beyşehir'de rüzgar nedeniyle devrilerek köy yolunu kapatan ağaç, belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.

Bir garajın çatısındaki çinko kaplamaları yerinden söken fırtına, ilçe merkezinde bulunan çöp konteynerlerini de yerinden uzaklaştırarak devirdi.

Şehir merkezinde birçok yerde kırılan ağaçların dal ve yapraklarını toplamak için belediye ekipleri harekete geçti.

Seydişehir ilçesinde Şanlıurfa'dan gelen tarım işçilerinin kaldığı çadırlar fırtına ve sonrasındaki yağış nedeniyle devrildi, işçilerin eşyaları ıslandı.

Gökhüyük Mahallesi'nde yaklaşık 60 kişinin kaldığı çadırlardan 5'i şiddetli rüzgardan dağıldı.

Tarım işçilerinden Meryem Donatimur (50), fırtınadan çadırlarının zarar gördüğünü belirterek, "Ne çadır kadı ne de eşya. Yiyecekler, giyecekler hepsi uçtu. Hiçbir şey kalmadı, mağduruz." dedi.

Kulu ilçesi Bozan Mahallesi'nde kuvvetli rüzgar nedeniyle bir evin bahçe duvarları yıkıldı, müstakil bir evin kömürlük ve garaj çatısı kullanılamaz hale geldi.

Fırtınadan mahalledeki ağaçlar da zarar gördü.

Başkan Altay hafızlık eğitimi alan öğrencilerle buluştu Başkan Altay hafızlık eğitimi alan öğrencilerle buluştu

Ereğli’de de ağaç cipin üzerine düştü, hasar oluştu.

KONYA AKOM BİLANÇOYU AÇIKLADI

Konya AKOM, gün boyu aralıksız çalışmalarını sürdürdü. Fırtınanın bilançosunu açıklayan AKOM, “İlimizde meydana gelen kuvvetli fırtınanın etkisiyle Afet Koordinasyon Merkezimize gelen 88 ağaç devrilmesi, 9 çatı parçası uçması, 9 trafik levha ve işaretleri, 1 yıldırım düşmesi sonucu ev yangını, 2 çadır uçması ihbarına müdahale edildi. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı fırtınada ekiplerimiz, yaşanan fırtınanın vatandaşlarımıza etkisini en aza indirmek için yoğun çaba sarf etti.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:AA

Editör: Tuba Kaya