Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONSİAD) 1. Olağan üstü Genel Kurul Toplantısı bir otelde gerçekleştirildi. Düzenlenen Genel Toplantısına KONSİAD Başkanı Ali Kaya, dernek üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.  KONSİAD ailesi olarak çok büyük sorumlulukları olduğunu söyleyen Başkan Kaya, “Bu hassas dönemde, kişisel ihtiras ve hesapları tamamen terk ederek; samimi ve fedakârca milletimiz ve ülkemiz için çalışacağız, üreteceğiz ve Allah’ın izniyle yeni bir şahlanış dönemini hep birlikte başlatacağız” dedi.

‘KONYA BİRLİK VE BERABERLİK ŞEHRİ’

Konya denince şu anda akla gelen en önemli şey, birlik ve beraberlik vurgusu olduğuna dikkat çeken Kaya, “Konya, belediyeleriyle, merkezi hükümetiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, hiçbir dönem olmadığı kadar birlik, beraberlik içinde çalıştığı bir dönem yaşıyor. Bunun da bereketlerini görüyoruz. Sanayi üretimimiz artıyor, tarımsal üretimimiz artıyor, insan kaynağımız hızla gelişiyor. Konya bugün 5 üniversitesinde 150 bine yakın öğrenci barındıran bir şehir” şeklinde konuştu.

Mistik Müzik Festivali başlıyor Mistik Müzik Festivali başlıyor

‘2024 YILINDA KONYA’MIZA DEĞER KATACAK PROJELERİMİZ HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

KONSİAD olarak 2024 yılında Konya’ya değer katacak projeler hayata geçireceklerini ifade eden Kaya, “2024 Yılı için yurtiçi ve yurtdışı fuar organizasyonlarımız etkinlerimiz olacaktır. Bunun yanı sıra 1 yıldır üzerinde özenle çalıştığımız Konya’mızın gelişimi için büyük bir projemizi hayata geçirmek üzereyiz 2024 Ocak ayı itibari ile projelerimizi Kamuoyuna duyuracağız. Bunun yanı sıra iş dünyası ile ilgili güzel projelerimizde devam etmektedir. KONSİAD Konya Model bir sivil toplum örgütü olacağından hiç şüpheniz olmasın” dedi.

HATAY’I ASLA UNUTMAYACAĞIZ HER ZAMAN DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’

KONSİAD olarak Hatay’ı asla unutmayacaklarını ve desteklerini sürdüreceklerini ifade eden Kaya, “ KONSİAD olarak  sadece iş dünyasında değil sosyal sorumluk projelerinde  asla unutmayacağımız sürekli olarak desteklerimi sağlayacağımız Deprem bölgelerini ve özellikle Hatay’ı unutmayacağız ve bütün desteklerimizi sürdüreceğiz. Bunların hepsi Allah rızası için yapılan emekler. Cebimizden, ailemizden, sağlığımızdan, keyfimizden verdik. Ama Allah rızası için verdik. Karşılığını Allah'tan bekliyoruz.  KONSİAD Konya, küresel işbirliği ve sermaye platformu olmanın gayretinde olduğu kadar, Aynı zamanda KONSİAD'ımız mazlum, mağdur ve insanların imdadına koşan müşfik bir insani diplomasi kuruluşudur” diye konuştu.

KONSİAD KONYA YÖNETİM KURULU

ASİL

Ali Kaya, İbrahim Azman, İsmail Korkmaz, Mehmet Eryılmaz, M. Yavuz Altuntaş, Kamuran Şeker, Atilla Tarhan, Durmuş Ali Kandak, Burhan Canlı, Serkan Çerezci, Mustafa Ünver, Sedat Hamurcu, Osman Doğan, Murat Bozkaya, Hüseyin Ukdem, Ömer Zeren, Mustafa Harmankaya, Nejdet Tunç, Orkun Çelik, Süleyman Batu, Ömer Muslukcu, Mustafa Uysal, Mustafa Sabri Bağcı       

YEDEK

Mustafa Demirci, Muzaffer Kaya, Abdullah Heybet, Kerim Kaya, Halil Töke, Ahmet Uçar, Hüseyin Tüzüner, Ali Ulu, Mustafa Deresal, Ramazan Kaya, Mustafa Şafak, Süleyman Karaca, İsmail Hakkı Öksüz, Seren Koçak, Adnan Ertavukçu, Mustafa Türkoğlu, Mustafa Mart, Haydar Altuntaş, Abdullah Kaplan, Sadık Karakurt, Mert Çoktosun, Recep Kara, Emre Öztür.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA