Konya Müteahhitler Birliği Derneği’nin 2024 Olağan Genel Kurul toplantısı   Bayır Diamond otelde gerçekleştirildi. Konya Müteahhitler Birliği Derneği’nin (KOMÜT) Olağan Genel Kurulu’nda Adem Bulut güven tazeleyerek yeniden başkan oldu. KOMÜT üyelerine teşekkür eden Başkan Bulut, yeni dönemde birlik beraberlik içerisinde çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ’

Yeniden dönemde de birlik ve beraberlik içerisinde KOMÜT çatısı altında çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Başkan Bulut, “3 yıl önce güven tazeleyerek geldiğimiz görevimizi yönetim kurulumuz ile başarılı bir şekilde yürüttük. Bu süreçte gerçekleştirdiğimiz kurum ve kuruluş ziyaretleri ile faaliyetlerimizi ve sorunlarımızı ilgili platformlarda sürekli ifade ettik. Konya Müteahhitler Birliği Derneği’nin değerli üyeleri olan sizler ile zaman zaman bir araya gelerek istişarelerimizi sürdürme fırsatı bulduk.  Bu istişareler sonrası sektörümüzde yaşanan olumsuzları belirleyerek Ankara’daki yöneticilerimiz olmak üzere şehrimizin başkanlıklarına ve paydaşlarımıza ilettik” dedi.

BAŞKAN BULUT’TAN TEŞEKKÜR

‘Her süreçte omuz omuza vererek birliğimizi, beraberliğimizi artırdık ve Konya’mızın yapı ihtiyacını karşılamak için birbirinden değerli projelerimiz ile üretmeye devam ettik’ diyen Başkan Bulut, “Özellikle son senelerde hepimizin sorunu olan yapı malzemelerindeki fiyat artışları, nitelikli eleman sorunları, iç piyasadaki daralma gibi birçok sorunu yaptığımız her ziyarette dile getirerek çözüme kavuşturma noktasında her zaman adım attık. Konya’nın yapı ihtiyacını karşılamaya yönelik faaliyetlerine devam eden müteahhitler olarak kendi bina kompleksimizi oluşturmak adına KOMÜT Evleri Kooperatifini kurarak çalışmalarımıza başladık. Bu kapsamda da 5 bloğumuzun kaba inşaatı bitmiş durumda olup çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yine kendimize ait bir dernek binası planlaması ile KOMÜT Binası’nda da kaba inşa sürecini tamamladık. Önümüzdeki 1 yıl içerisinde tüm eksiklikleri tamamlayarak 2 projenin de teslimi planlıyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Aradan geçen 3 yıllık süre zarfında bizi destekleyerek her daim yanımızda olan sizlere şahsım ve yönetimim adına teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

KOMÜT Yönetim Kurulu ise şu şekilde belirlendi: Asil Üyeler: Adem Bulut, Hasan Dağlı, Ali Kamacı, Halil Köseoğlu, Osman Derin, Ali Can, Necip Taşpınar, Mehmet Eryılmaz, Seviban Kuşyılmaz, Muhammet Küçükyaman, Ferit Baktemur

Yedek Üyeler: Muhammet Şerif Öncü, Hüseyin Tekin,Hasan Birol Yapalı,Osman Kanber,Ferdi Kabakcı, Hakan Karatekin, Abdurrahman Serin, Kasım Dür, Mehmet Ali Görgülü, Nevzat Ünlü, Lütfullah Işık

DENETİM KURULU LİSTESİ Asil Üyeler: Remzi Can ,Ali Şen , Ahmet Serçe

Yedek Üyeler: İhsan Ay, Yasin Tezcan, Alper Sungur

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

0E20F82F 366D 4B2A A598 2C485D7F02Db

0B428Af7 8328 47Bc 8563 782D335Fc78A

4B9928Cf E9E0 4737 Bafc 2203B7514Df1

Cd5Be082 57A9 43B6 Aebb D7473187Fcb4

Ali Saydam dualarla defnedildi Ali Saydam dualarla defnedildi

A1D32E8C 2F6F 4E26 A670 36Ab5Decac2D

598Cee36 C8Ba 4283 Ba9F 799D84Cb17Cd

Muhabir: MUHAMMED ESAD ÇAĞLA