Montella arı gibi çalışıyor Montella arı gibi çalışıyor

TÜMOSAN Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, takımın son durumları ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Koyuncu Grup Kayacık Tesisleri’nde düzenlenen programa Konyaspor yönetim kurulu üyeleri; Serhat Güler, Burak Dağlı, Mevlüt Oral, Kazım Küçükçöğen ve Yunus Derebağ katıldı. Başkan Fatih Gökçen, Konyaspor’un menfaatleri doğrultusunda hareket ettiklerini bildirdi. Konyaspor’un önemli bir marka olduğuna işaret eden Özgökçen, “Ben dahil kimse Konyaspor kulübünün üstünde olmamalıdır. Konyaspor’un menfaatlerine göre hareket etmek zorundayız. Buna taraftarda dahil. Taraftarlarda Konyaspor Kulübünün menfaatleri doğrultusunda hareket etmek zorundadır. Geçen sezonun 5-6 maçını göz önüne getirelim. Taraftar yönetim istifa diye tezahürat yapıyor. O anda maç oynanırken yapılmasını yanlış olduğunu daha önce belirttim. Maç bittikten sonra 15 dakika yüzümüze yönetim istifa diye bağırabilirsiniz diye söylemiştik. O dönem Konyaspor’u destekleselerdi takım ilk 5-6 içinde olabilirdik. O dönemde bize istifa söylemelerinin yükseldiği dönemde açıklama yaptık. Biz koltuk sevdalısı, Konyaspor Kulübü Başkanlığı, yönetim kurulu üyeliğini basamak olarak kullanarak bir yerlere gelme arzusu ya da hevesi içinde değiliz. Hiçbir zaman burayı basamak olarak kullanmadık. Bize verilen görev Konyaspor Kulübü Başkanlığı idi” dedi.

SİYASİ BAŞKAN SÖYLEMLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ

Siyasi başkan sözlerine açıklık getiren Özgökçen, “Siyasi başkan söylemleri fazlasıyla kullanıldı. Bunu özellikle açıklamak istiyorum. Hepimizin bir siyasi görüşü vardır. Bizde bir lidere sempati duymuş olabiliriz. Bununla da gurur duyarım. Bizim bu makamları siyasi olarak kullanmamak gerekir. Bugün Konya’yı yöneten belediye başkanlarımızım bir siyasi görüşü vardır. Bizim buradaki görevimiz siyasi argümanların dışında Konyaspor’un menfaati için çalışmaktır. Biz bugüne kadar bunu yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Hadi buyurun istifa edelim, genel kurul yapalım, daha iyi yönetebilecek birileri varsa çıksın dedik. Buralar bir kişiyle yöneteceğiniz yerler değildir. Burası Konyaspor’un ekiple yönetebileceği yerlerdir. Genel kurul kararı aldık. Genel kurul öncesinde de listelerin çıkmasını istedik. Bu benim gerçek arzumdur. Listeler yarışsın dedik. Hatırlayın o kadar çok eleştiren, hakaret eden, o kadar çok Konyaspor’un menfaatine zarar verecek söylemler içerisine girenler kimse genel kurulda liste çıkarmadı. Şimdi bizde çıkmasaydık ne olacaktı?” diye konuştu.

LİSTE ÇAĞRISI YAPTI

Konyaspor için sabırlı olunması gerektiğine işaret eden Başkan Fatih Özgökçen, “Bizde işi yaparken sabırlı olmak lazım. Buraları boyacı küpü değil. Ortada bir borç var. Konyaspor’un geliri belli. Bunları bir ortaya koymak lazım. Yani Konyaspor zamanını genel kurullara mı harcayacak? Bu şehre, Konyaspor Kulübüne hizmet edecek, maddi ve manevi hazırlığını tamamlayan, şehrin yöneticilerinden destek alacak, varsa açıklasınlar listelerini bizde görelim. Hazırlasınlar biz görevi devretmeye hazırız arkadaşlar. Kimse çıkmazsa ben çıkarım. Yok böyle bir şey. Konyaspor tek başına yönetilmez. Ekip oluşturacaksın. Bizim yönetimimiz şehirde kendini ispatlamış, yanlarında 100-200 kişi çalıştıran, istihdam sağlayan önemli iş insanlarıdır. Bu arkadaşlar şu ana kadar 160 milyon lira nakdi kolaylık sağladı. Öyle herkes gazel okumayacak. Herkes elini taşın altına koyacak. Bu arkadaşların sağladığı desteği 2,5 milyonluk Konya şehri sağlıyor mu?” ifadelerini kullandı.

AHMET ÇALIK VEFAT ETTİ YİNE STADYUM DOLMADI

Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, taraftarlardan yeteri kadar destek alamadıklarını kaydetti. Özgökçen, “Konyaspor’un en iyi olduğu dönemde de taraftarlar maça gelmedi. Şimdi Konyaspor futbol takımı kötü maç oynuyor diye mi gelmiyor? Ahmet Çalık’ın vefat ettiği zaman biletleri 6 lira yaptık. El insaf yani. Takım ikinci sırada. Önemli bir hadise yaşanmış tüm dünya bunu konuşuyor. Gel de 42 bin seyirci doldur orayı. Bu işin iyi yerlere gitmesi için el birliği ile çalışmamız lazım. Sadece Konyaspor için değil, tüm değerlerimiz için. Takıma sahip çıkın. Birbirimize kenetlenelim. Dedikoduların kimseye faydası yok. Kimse beni sevmek zorunda değil. Evet bizlerde eleştirileri dikkate alacağız elbette. 160 milyon lira kasa kolaylığı sağlayan insanlara yönetim istifa diyorsanız ben bu insanları yedirtmem. Çünkü yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız var gücüyle çalışan, bu kulübün bir yerlere gelme arzusu içinde olan bir ekiptir. Bu arkadaşların hakkının yenmemesi lazım. Konya büyük bir şehirdir” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

KONYASPOR İÇİN BİRLİK OLMAK ZORUNDAYIZ

Söylemlerin kimseye faydasının olmadığını ve Konyaspor için birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğin kaydeden Özgökçen, “Biz yönetim kurulu olarak birlik ve beraberlik içerisinde olalım istiyoruz. Konyaspor kulübüne hizmet etmiş eski arkadaşlarımızda bizimle beraber olsun istedik. Yüksek Divan Kurulu’nu kurduk. Eski başkanlarımızdan Ahmet Şan’ı da oraya başkan yaptık. Bununla ilgili çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

HOCA İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Özgökçen, yeni hocayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Konyaspor’a en fayda sağlayabilecek isimler ile görüşme halinde olduklarını kaydeden Özgökçen, “Biliyorsunuz geçen hafta hocamızla yollarımızı ayırdık. Ayrılmamız hocanın kendi isteği ile olmuştur. Sabretmemiz lazım destek olmamız lazım. Konyaspor için en önemli konu maddiyattır. Geçmişten gelen bir borç kütlesi olduğu için bunu yönetebilmek önemlidir.  Burada hepimize görev düşüyor. Yeni hocayla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Basında hiç çıkmayan hocalarla görüşme halindeyiz.  İstişare ediyoruz. Değerlendirme yapıyoruz. Konyaspor’a fayda getirecek hayırlı imzalar atmayı Allah bizlere nasip eylesin” şeklinde konuştu.

PENDİKSPOR GOL ATINCA SEVİNENLER OLDU

Özgçkçen sözlerinin devamında ise şu ifadelere yer verdi, “Bazı taraftarların Pendikspor gol attığı zaman sevindiğini gördük. Kayıtlar elimizde. Bunun taraftarlıkla bir ilgisi yoktur. Böyle bir taraftarlığı kabul etmiyoruz. Kulüp Başkanına kızmışta ondan öyle yapmış. Taraftar Konyaspor gol yediğinde seviniyorsa ne olacak? Bu Fatih Özgökçen’e verilmiş bir zarar değildir. Konyaspor’un kuyusunu kazmaktır. Bununla ilgili gerekli önlemleri alacağız. Gelecek hoca kim olursa olsun, sabırlı olmamız lazım”

Programın ardından ise Koyuncu Grup Kayacık Tesisleri içine inşa edilen yeni saha ve diğer projelerle ilgili incelemelerde bulunuldu.

SAMET AKTAŞ