250 bin liralık araca 1,5 milyonluk ses sistemi döşetti 250 bin liralık araca 1,5 milyonluk ses sistemi döşetti

Hızır Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği, ihtiyaç sahibi aileler için kış yardımları kampanyası başlattı.  Hızır Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, “Kış aylarının başlamasıyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin geçim sıkıntılarına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Bu vatandaşlarımızın sıcacık bir yuvada sağlıklı bir hayat sürebilmelerini temin etmek maksadıyla Selçuklu, Meram ve Karatay bölgelerinde ayrı ayrı olmak üzere; Konya’mız genelinde kömür yardımı kampanyası başlattık. Ayrıca her ay düzenli olarak yapmakta olduğumuz gıda ve kıyafet yardımlarımız devam etmektedir” dedi.

100 KİŞİYE 10 AY BURS VERİLİYOR

Hızır Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği’nin eğitim faaliyetleri hakkında da bilgi veren Dr. Mehmet Birekul, “Derneğimiz tarafından 2022-2023 Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Eğitim komisyonumuz tarafından belirlenmiş olan her kademedeki öğrencilerimizden 100 kişiye 10 ay süre ile düzenli olarak burs verilmektedir, Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye yardımlarımız ve (Net-Uzem, Hızır derneği işbirliği ile yürütmekte olduğumuz) online eğitim desteğimiz tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

EĞİTİM BURSLARINA DA DEVAM EDİYOR

Hızır Derneği’nin yurtdışındaki faaliyetleri hakkında da konuşan Dr. Birekul, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye dışında yabancı uyruklu, zeki ve çalışkan öğrencilerin ve soydaşlarımızın bulundukları ülkelerde iyi bir eğitim alabilmeleri için okul açma ve eğitim faaliyetlerine destek mahiyetinde eğitim bursları vermekteyiz. Bu faaliyetlerimiz Afrika Benin; Cotonou, Kamerun, Kosova; Piriştina, Kuzey Makedonya; Strumica ve havalisinde sürdürülmektedir. Hâlihazırda derneğimizin kurup, finansını karşılamış olduğu Benin; Coutonou kentindeki (Hüma Benin) okulunda 50 öğrencimiz eğitim faaliyetlerimizden istifade etmektedir. Aynı zamanda bu bölgelerde başka da okul açma çalışmalarımız da sürüyor.”

HABER MERKEZİ