İslami Dayanışma Oyunları’nın yakınları sürmeye devam ediyor. 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda Türkiye Konya’da binlerce misafiri en iyi şekilde ağırlamıştı. Oyunlar kapsamında Türkiye’ye gelen sporcular, antrenörler, yabancı heyetler Konya’nın spor yatırımlarına hayran kalmış, şehre yeniden gelmek istediklerini belirtmişti. Açılışı ve kapanışı muhteşem yapan Konya, spor yatırımlarıyla tüm dünyayı kendine hayran bırakmıştı. Oyunlar öncesinde Konya ciddi bir hazırlık süreci içerisine girmiş, yatırım mevcut spor tesislerinin bakım ve onarım çalışmalarını da gidermişti. Sporcular ise bu kapsamda yeni salonlardan istifa etmişti. Konya’ya Olimpik Bisiklet Veledromu, Olimpik Yüzme Havuzu, Atletizm Pisti gibi yatırımlarıyla dikkat çekmişti.

KASAPOĞLU TEMASLARDA BULUNDU’

Konyaspor'a PFDK kararı! Konyaspor'a PFDK kararı!

Oyunlarda en az sporcular kadar çalışanda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, oldu. Bakan Kasapoğlu, 9-18 Ağustos tarihleri arasında 56 ülkenin katılımıyla düzenlenen organizasyon çerçevesinde birçok ülkeden mevkidaşıyla spor alanında önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Bakan Kasapoğlu, 4 binden fazla sporcunun mücadele ettiği oyunlar boyunca; yabancı ülkelerin temsilcileriyle gençlik ve spor alanında yapılacak çalışmalar ve iş birlikleri noktasında çeşitli temaslarda bulundu.

‘İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPTI’

 Özbekistan Spor Bakanı Adkham İkramov, Nijerya Gençlik ve Spor Bakanı Sunday Akın Dare, İran Spor ve Gençlik Bakanı Dr. Seyed Hamid Sajjadi, Birleşik Arap Emirlikleri Eğitim Bakanı ve Spor Genel İdaresi Başkanı Dr. Ahmad bin Abdullah Humaid Belhoul Al Falasi, Çad Gençlik, Spor ve Girişimciliği Geliştirme Bakanı Mahmoud Ali Seid, Malezya Gençlik ve Spor Bakanı Ahmad Faizal Bin Azumu, Kuveyt Enformasyon, Kültür ve Gençlik İşleri Bakanı Abdulrahman Al-Mutairi, Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Farid Gayibov, Afrika Milli Olimpiyat Komiteleri Başkanı Mustapha Berraf , İİT Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha, Suudi Arabistan Spor Bakanı ve ISSF Başkanı Prens Abdülaziz bin Türki Alfaisal bin Abdulaziz Al Saud ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi

SPOR SERVİSİ