. Atıcılık Takımı, Türkiye Atıcılık Federasyonu’nun Eskişehir’de düzenlediği Skeet Federasyon Kupası’ndan 5 dereceyle dönerken; Trampolin jimnastik Takımı da İzmir’deki Okullar Arası Trampolin jimnastik Türkiye Şampiyonası’nda 5 madalya kazandı.

Karatay Belediyesi Spor Kulübü, özellikle son 4 yıldır önemli başarılar elde ediyor. Bu kapsamda Karatay Belediyespor Kulübü Atıcılık Takımı sporcuları, Türkiye Atıcılık Federasyonu’nun Eskişehir’de düzenlediği Skeet Federasyon Kupası müsabakalarından önemli başarılarla döndü. Kupa müsabakaları çerçevesinde Karatay’ın Yıldız Erkek kategorisindeki sporcusu Ahmet Mermer, gümüş madalya kazanırken; sporcular Ahmet Baran ve Nur Banu Balkancı, Milli Takım puanlarını koruyarak Almanya ve Kazakistan’da yapılacak olan Dünya Kupası kadrosundaki yerlerini almış oldular.

‘DİĞER BAŞARILAR İSE ŞU ŞEKİLDE OLDU’

Galatasaray şov yaptı! Galatasaray şov yaptı!

Karatay Atıcılık Takımı’nın elde ettiği diğer başarılar ise şu şekilde; Ahmet Baran Büyük Erkekler Türkiye 3’ncülüğü; Fatih Baran, Ahmet Baran ve Salih Oday Büyük Erkekler Türkiye Takım 2’nciliği, Nur Banu Balkancı Büyük Bayanlar Türkiye 3’ncülüğü, Muhittin Can Önür Yıldız Erkekler Türkiye 1’nciliği ve Ahmet Mermer Yıldız Erkekler Türkiye 2’nciliği elde etti.

TRAMPOLİN CİMNASTİK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA ÖNEMLİ DERECELER

Karatay Belediyesi Spor Kulübü Trampolin Jimnastik Takımı ise 6 Mayıs’ta İzmir’de yapılan Okullar Arası Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası’na katıldı. Büyük mücadelelere sahne olan şampiyona sonucunda Yıldız Erkekler kategorisinde Trampolin Jimnastik Takımı Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Bireyseller Yıldız Erkekler Kategorisi’nde Abdullah Mehmet Tükel 1’nci olurken, Furkan Erkıç 2’nci, Muhammed Alper Kaya ise 3’ncü oldu. Küçük Erkekler Kategorisi de Burak Demirci 2’nci olarak madalya almaya hak kazandı.