İlçeye değer katan yatırım ve hizmetlerini bir bir hayata geçiren Karatay Belediyesi, özellikle eğitim çağındaki çocuklar ve gençlere bu konuda ayrı bir önem veriyor.

Ülkü Ocakları 23 Nisan’ı kutladı Ülkü Ocakları 23 Nisan’ı kutladı

H O Ş K U B B E (2)

HOŞ KUBBE’NİN YAPIMI TAMAMLANDI, AÇILIŞA HAZIR…

Bu kapsamda Çimenlik Mahallesi Alâaddin Kap Caddesi üzerinde 12 bin 930 metrekare arsa üzerinde konumlandırılan Hoş Kubbe’nin yapımı tamamlandı.

H O Ş K U B B E (9)

Çocuklar ve gençler için özel olarak tasarlanan projede gençlerin hem ders çalışabilecekleri hem de kaynak kitaplara kolaylıkla erişebilecekleri Kubbealtı Kütüphanesi bulunuyor. Birçok sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılabilecek şekilde alanlara sahip olan Hoş Kubbe’de iki kütüphane, bir de okuma salonu mevcut. Yine Hoş Kubbe’de 0-3, 3-6 ve 6-12 yaş çocuk kütüphaneleri, özel oyun alanları ve Çocuk Kafe de bulunuyor. Kafe Karatay’ın bir şubesinin de yer aldığı Hoş Kubbe artık açılış için gün sayıyor. Çocuklara ve gençlere armağan projenin resmi açılışının kısa bir süre içerisinde yapılarak hizmet girmesi hedefleniyor.

H O Ş K U B B E (3)

ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yarınlarımızın teminatı çocuklar ve gençler için kıymetli bir eseri daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

H O Ş K U B B E (5)

Belediye tarihinin en büyük bütçeli projelerinin her zaman çocuklara ve gençlere yönelik olduğunun altını çizen Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak eğitime, çocuklarımıza ve gençlerimize büyük veriyoruz. Bu anlayışla hareket ederek 5 yıldır ilçemize kütüphaneler, millet kıraathaneleri ve bilgi evleri kazandırıyoruz. Gelecek nesillerimizin çok daha modern ve güzel mekanlarda kendilerini yetiştirmesi ve yeteneklerini ortaya çıkarması için de yeni, özgün, vizyoner projeler hayata geçiriyoruz. İlçemizde ülkemizin ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna yakışır bir proje olarak tasarladığımız Hoş Kubbe de bu yatırımlarımızdan birisi. Projemizi tamamladık ve artık açılışa hazır. Bizler, Karatay Belediyesi olarak çocuklarımız ve gençlerimiz için çok çalışmaya ve yeni yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ 

Editör: Birkan Bakay