Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce (KOM) Konya’da kaçak tütün ve sigara üretimi ile satışına yönelik faaliyet gösteren beş ev iki iş yeri ve bir araçta yapılan aramada çok sayıda doldurulmuş sigara ve tütün mamülleri ele geçirildi. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı. Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, devletin vergi kayıplarının önlenmesi ve haksız kazancın engellemesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

KOM ekiplerince kaçak sigara üretimi ve ticareti yapan kaçakçılara yönelik düzenlenen operasyonlara bir yenisi daha eklendi. Kaçak tütün ve sigara üretimi ile satışına yönelik faaliyet gösterdiği tespit edilen 5 ev, 2 işyeri ve 1 araçta arama yapıldı. Yapılan aramada 384.800 adet boş Makaron, 19.000 paket doldurulmuş sigara, 140 kg. tütün, 7 adet sigara dolum ve 1 adet sigara paketi jelatinleme makinesi ele geçirildi. 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefet suçundan gözaltına alınan 5 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

HABER MERKEZİ

Sarıyer'de istinat duvarının çökmesi sonucu 4 araç zarar gördü Sarıyer'de istinat duvarının çökmesi sonucu 4 araç zarar gördü