Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa ettiği iddia edildi. Daha önce de istifa ettiği bilinen ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uygun görülmeyen değişikliğin, Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından gündeme gelen kabine değişikliğiyle gerçekleşeceği belirtiliyor. Ankara kulislerinden alınan bilgilere göre; kabinedeki bazı bakanların birkaç güç içerisinde ya da önümüzdeki günlerde çıkması beklenen Valiler Kararnamesi’nin ardından değişeceği belirtiliyor. Kabinede gündemde olan değişiklikler ise şöyle;

Fahrettin Koca Aa 1976583 1
FAHRETTİN KOCA 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, göreve geldiği günden buyana gerek pandemi döneminde gerek sonrasında yaptığı çalışmalarla büyük takdir toplamıştı. Ancak Bakan Koca zorlu sürecin geride kalmasının ardından çeşitli gerekçelerle istifa etmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından uygun görülmemişti. Bu kapsamda yapılacak kabine değişikliğinde Bakan Koca’nın değişmesine kesin gözüyle bakılıyor. Gece Bakan Koca’nın istifasını sunduğu iddiaları ise Sağlık Bakanlığı’ndaki değişim ihtimalini güçlendiriyor. 

Van'da deprem meydana geldi! Van'da deprem meydana geldi!

847848484848488484848omer-bolat-g2ww_cover
ÖMER BOLAT
Kabine değişikliğinde Ticaret Bakanlığı da yer alıyor. Yapılacak değişiklikle Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın değişeceği yerine başka bir ismin atanacağı gelen bilgiler arasında. 

mehmet-ozhasekiden-kentsel-donusum-mesaji-istanbulu-afetlere-dire_b51ec564
MEHMET ÖZHASEKİ
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda da değişiklik olması bekleniyor. Bakan Mehmet Özhaseki’nin yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle affını istediği, yapılacak kabine değişikliğinde ise değişikliğin yapılacağı belirtiliyor. 

Vedat Isikhanaa 2206609
VEDAT IŞIKHAN
Kabine değişikliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda da değişiklik olması gündemde. Ankara kulislerinde Bakan Vedat Işıkhan’ın da değişebileceği belirtiliyor. 

Kabine 04 03 2024 2195164
DEĞİŞİKLİK NE ZAMAN?
Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından kabinede değişiklik yapılması gündeme gelmişti. Süreç içerisinde yapılan çalışmalar ve görüşmelerin tamamlandığı, kabine değişikliğinin birkaç gün içerisinde ya da önümüzdeki günlerde çıkması beklenen Valiler Kararnamesi’nin ardından yapılacağı bilgisine ulaşıldı. Beklenen isimlerin dışında farklı değişiklikler yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu. 
KONYALI 2 BAKAN GİTMİŞ OLACAK
Beklenen değişiklikler gerçekleşirse Konyalı iki bakan gitmiş olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Konya’yı kabinede temsil eden isimler arasındaydı. 

Kaynak: ABDULLAH AKİF SOLAK