MERAM BAĞLARI

Meram, Takkeli dağın güney-doğu eteklerindeki vadiye kurulmuştur. Eski Meram Bağları, şehrin 5-6 km. batısından başlayıp, Dere’ye ulaşan yeşil vadiye kadar uzanır. Tarih boyunca suyu, havası ve bağları seyahatnamelere, dîvânlara konu olmuş, ünü bütün dünyaya yayılmıştır. Bugün çevresi ormanlarla kaplı güzel bir mesire yeridir. Ayrıca çay bahçeleri ve lokantalar bulunmaktadır. Meram’da; Selçuklular Döneminde yapılmış olan Meram Hamamı, Meram Köprüsü, Tavus Baba Türbesi, Hasbey Mescidi ve Dârü’l-Huffâzı ziyaret edilebilir. Konya'nın yüksek dağlık bölgesinde kalan Meram Bağları, yazın en çok ziyaret edilen serin yerler arasındadır. 

Meram Baglari Konya1

KIZLAR KAYASI

Konya'da, Dere Mahallesi’nde bulunan Kızlar Kayası, Meram Belediyesi tarafından yapılan düzenleme çalışmaları ile şehrin turizm ve sosyal yaşamına kazandırıldı. Ayrıca Kızlar Kayası; kayalıklardan oluşması ve yüksekte olmasından dolayı da yazın serin hissedeceğiniz yerlerden bir tanesi. 

Lise Medeniyet Akademisi'nde YKS Yaz Okulu kayıtları başlıyor Lise Medeniyet Akademisi'nde YKS Yaz Okulu kayıtları başlıyor

Kizlar Kayai Tj8O Cover.gif

YERKÖPRÜ ŞELALESİ 

Konya'nın Hadim ilçesinde yeşil ile mavinin buluştuğu şelale, ziyaretçileri doğası ve güzelliğiyle adeta büyülüyor. En çok yaz aylarında tercih edilen bu şelale, ailecek serin bir şekilde gezilecek yerlerden sadece bir tanesi. 

Thumbs B C 435E4E5F30E72E0Fe169C1A1F044F19D

AYGIRDİBİ ŞELALESİ 

Konya’ya 140 km uzaklıkta Bozkır ilçesinde bulunan, Toros dağlarından eteklerine kadar uzanan, kış mevsiminin bitmesiyle birlikte eriyen kar suları ile doğaya muhteşem bir görüntü sunan Aygırdibi Şelalesi ziyaretçilerine büyük görsel şölen sunuyor. 

1714460529

Muhabir: MUSTAFA ARSLAN